Prisiekė naujasis generalinis prokuroras


Prezidentė priesaikos ceremonijoje pabrėžė, kad naujojo generalinio prokuroro laukia didelė atsakomybė ir svarbus darbas imantis esminių permainų prokuratūros sistemoje. Pasak Prezidentės, prokuratūra yra uždara ir prisidengdama nepriklausomumu, iki šiol vengė didesnės atsakomybės, efektyvesnio ir labiau žmogų ginančio darbo.
„Visuomenė tikisi iš prokuratūros, kad žmonių, bendruomenės ir valstybės interesai bus apginti. Todėl labai linkiu, kad prokuratūra taptų tokia teisėsaugos institucija, kuri būtų žmonių atrama ir jų gynėja", – sakė Prezidentė.
Taip pat Prezidentė palinkėjo naujam vadovui ne tik didinti visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, bet ir pakeisti pačių prokurorų požiūrį į save ir savo darbą, kad būtų kuo mažiau savęs gynimo, ir kuo daugiau valstybės ir žmonių interesų saugojimo.
E. Pašilis turi 15 metų teisėjo darbo patirtį, 2007-2012 metais jis vadovavo Ukmergės rajono apylinkės teismui, specializavosi baudžiamųjų bylų nagrinėjime. Prieš keletą savaičių E. Pašilis Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vienbalsiai buvo pripažintas vienu tinkamiausių Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigoms eiti.
42 metų E. Pašilis teisininko kvalifikaciją įgijo Lietuvos policijos akademijoje ir Vilniaus universitete, taip pat yra dirbęs Ukmergės rajono policijos komisariate Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos jaunesniuoju inspektoriumi, Mokesčių policijos departamento prie VRM Vilniaus apskrities skyriuje Kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos inspektoriumi.

Paulius KALMANTAS

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode