S.Skvernelis: GPM pertvarka bus palanki uždirbtantiems iki 1 tūkst. eurų

„Pradžioje tikrai yra galimybės numatytos subalansuoti ir pertvarkyti darbo apmokestinimo sistemą. Šiandien turime „Sodros“ mokestį su darbdavio ir darbuotojo dalimi, gyventojų pajamų mokestį, įvairius papildomus mokesčius - kalbu apie privalomą sveikatos draudimą, tai yra visiškas jovalas. Šioje vietoje įvedus iš esmės du mokesčius - gyventojų pajamų mokestį, sugeneruojant kitus smulkesnius mokesčius, ir ne „Sodros“, o pensijų draudimo mokestį, pasikeistų tarifai ir atsirastų tam tikras progresyvumas“, - naujienų portalo 15min.lt konferencijoje kalbėjo S.Skvernelis.

„Iš esmės beveik niekam (mokesčiai - BNS) nedidėtų, tiems, kurie daugiau uždirba, galbūt 1-2 procentiniais punktais reikėtų daugiau mokėti, bet bendras tarifas iš tikrųjų būtų palankus tiems, kurie uždirba iki 1 tūkst. eurų“, - pridūrė „valstiečių“ kandidatas į premjerus.

„Valstiečiai“ siūlo tokio naujojo gyventojų pajamų mokesčio, į kurį būti apjungtas ir dabartinis 6 proc. privalomasis sveikatos draudimo (PSD) mokestis bei dalis socialinio draudimo mokesčių, tarifą padidinti nuo 15 iki 29 procentų. GPM būtų skaičiuojamas nuo visų asmens pajamų, išskyrus senatvės ir kitas pensijas.

„Šie žingsniai, iš esmės nedarant revoliucijos, o pakeitus patį mokesčių administravimą, leidžia iš karto prognozuoti nuo 35 iki 60 eurų galimybę daugiau gauti“, - tvirtino S.Skvernelis.

Tačiau jis konkrečiai neatsakė, kiek laiko gali prireikti šiems pakeitimams įgyvendinti.

„Tai pirmi žingsniai, kurie gali būti mokestinėje sistemoje padaryti. Tai daugiau administravimo pakeitimai, tikrai nereikalaujantys pusės metų laikotarpio. Bet faktas, kad iš tikrųjų tam turi būti labai pasiruošta“, - 15 min.lt konferencijoje teigė S.Skvernelis.

Anot jo, sprendimai dėl nuodugnios mokesčių sistemos pertvarkos bus priimami, atsižvelgiant į visų suinteresuotų pusių argumentus.

„Tikrai kalbėsime tiek su tuo pačiu verslu, aš tikrai noriu žinoti, kas jiems iš mokestinės pusės labiausiai trukdo dalintis savo sukauptu gėriu su darbuotojais, nes tai yra dalybos iš esmės (...) Ir jeigu mes priimsime sprendimus dėl mokesčių, tai tikrai bus daroma socialinio dialogo keliu ir įsigaliojimas jų bus tikrai ne anksčiau kaip po pusės metų, o dar geriau - po 12 mėnesių“, - pabrėžė S.Skvernelis.

LVŽS kandidatu į finansų ministrus įvardijamas Stasys Jakeliūnas BNS yra teigęs, kad anksčiausiai mokesčių permainų galima tikėtis nuo 2018 metų pradžios. Anot jo, bus vertinama ir progresinių mokesčių galimybė, bet tai priklausys nuo to, kaip pavyks susitarti tiek partijos viduje, tiek su koalicijos partneriais.

Vilnius, lapkričio 10 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode