Atsisveikindama Seimo pirmininkė apgailestavo, kad nepavyko sumažinti parlamentarų skaičiaus

„Ko padaryti nepavyko? Nepavyko pakeisti Konstitucijos 55 straipsnio, kad būtų sumažintas Seimo narių skaičius. Pagal Konstitucijos pataisų svarstymo ir priėmimo Seime procedūras šios kadencijos Seimas jau neturėjo galimybės pakeisti Konstitucijos. Sprendimą dėl Seimo narių skaičiaus turės priimti naujasis Seimas“, – ketvirtadienį per paskutinį XI Seimo posėdį sakė L.Graužinienė.

„Šios kadencijos Seimui taip pat nepavyko priimti Konstitucijos 56 straipsnio pakeitimo įstatymo, kuriuo buvo siekiama įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą byloje Paksas prieš Lietuvą, pripažįstantį, kad konstitucinio pobūdžio draudimas pareiškėjui visam laikui ir negrįžtamai būti renkamam Seimo nariu yra neproporcingas ir prieštarauja Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai“, – teigė ji.

L.Graužinienės teigimu, ši Seimo kadencija buvo politiškai stipri, svarbiausiais Lietuvai klausimais vieningai priėmusi bendrus sprendimus. Už bendrą darbą ji padėkojo prezidentei Daliai Grybauskaitei, premjerui Algirdui Butkevičiui ir visam Ministrų kabinetui.

„Labai gera dirbti, kai žinai, į ką gali atsiremti, kuo pasitikėti ir kam patikėti didžiulę atsakomybę“, – tvirtino Seimo pirmininkė.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius savo ruožtu sakė, kad valstybei reikia stiprių institucijų, o tik stiprios institucijos yra gerbiamos.

„Seimo ir Vyriausybė veikla dažnai vertinama pagal jų vadovus. Dažnai neįvertiname, kokios svarbios yra Seimo pirmininko ir premjero pareigos“, – teigė jis.

A.Kubilius, per visą kadenciją dažnai kritikuodavęs valdančiąją daugumą, tačiau gerbdamas minėtas pareigybes, įteikė L.Graužinienei ir A.Butkevičiui po gėlių puokštę.

Mišrios Seimo narių grupės vadovė Seimo vadovei dovanojo Šiaulių ūkininko iškeptą duoną.

Ketvirtadienį įvyko paskutinis XI Seimo posėdis. Pirmadienį į pirmąjį posėdį rinksis naujasis parlamentas.

Vilnius, lapkričio 10 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode