Prezidentė pateikė Seimui S.Skvernelio kandidatūrą į premjerus

„Remdamasi Konstitucijos suteiktomis galiomis ir įgaliojimais, šiandien teikiu S.Skvernelio kandidatūrą užimti ministro pirmininko pareigas. Konstatuoju, kad valdančioji dauguma jau suformuota. S.Skvernelis sulaukė didžiulio visuomenės pasitikėjimo balsuojant ir reitinguojant kandidatus į naująjį Seimą“, – ketvirtadienį Seime pristatydama S.Skvernelį sakė D.Grybauskaitė.

„Ministro pirmininko atsakomybė – matyti viską ir rūpintis visais, atliepti ten, kur opiausia, kur labiausiai reikia permainų, surandant geriausią balansą tarp visuomenės lūkesčių ir norų ir valstybės galimybių. Visi sprendimai turės būti pagrįsti atsakinga politika, būtent tokio požiūrio tikisi Lietuvos žmonės“, - pabrėžė šalies vadovė.

Ji pažymėjo, kad S.Skverneliui suteiktas „didelis pasitikėjimo kreditas, kurį teks pateisinti jam ir ateinančiai Vyriausybei“. Šalies vadovė sakė, kad naujosios Vyriausybės vadovo lauks daug iššūkių, bet susitvarkyti jam padės patirtis, sukaupta vadovaujant policijai ir darbas buvusioje Vyriausybėje, kur S.Skvernelis ėjo vidaus reikalų ministro pareigas.

„Tikiuosi Seimo pritarimo S.Skvernelio kandidatūrai į ministro pirmininko pareigas“, – pridūrė šalies vadovė.

Šią savaitę su LVŽS kandidatu į Vyriausybės vadovus susitikusi D.Grybauskaitė sakė iš naujosios valdančiosios daugumos besitikinti sprendimų, kurie didintų socialinį žmonių saugumą ir mažintų socialinę atskirtį.

Prezidentui pateikus premjero kandidatūrą, ji perduodama aptarti Seimo narių frakcijoms, vėliau kandidatūra svarstoma Seime. Išklausę kandidatą, parlamentarai sprendžia, ar pritarti jo skyrimui į ministro pirmininko pareigas.

S.Skvernelio susitikimai su frakcijomis pradedami ketvirtadienį.

Ministras pirmininkas tuomet ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti jos programą.

Buvęs policijos vadovas ir vidaus reikalų ministras S.Skvernelis buvo pirmasis Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše.

„Valstiečių“ frakcijai Seime priklauso 59 politikai. Jie valdančiąją koaliciją sudarė su socialdemokratais, turinčiais 19 atstovų frakciją.

Vilnius, lapkričio 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode