Seimas patvirtino įsipareigojimus NATO ir strateginę partnerystę su JAV

Ragindamas palaikyti rezoliuciją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Egidijus Vareikis teigė, kad Amerikai šiandien reikia draugų, todėl šis dokumentas yra svarbus.

Rezoliucijoje dėl strateginės partnerystės su JAV nurodoma, kad Lietuva buvo, yra ir išliks patikima JAV partnere Europoje bei Baltijos jūros regione.

Teigiama, kad Seimas yra pasirengęs skatinti glaudesnį Lietuvos ir JAV dvišalį bendradarbiavimą politinių partijų, taip pat verslo, akademiniame, įvairių sričių ekspertiniame lygmenyse.

„Lietuva įsipareigoja atsakingai narystei NATO, stiprindama savo gynybą, didindama jos finansavimą, kad jau 2018 metais būtų pasiekta mažiausiai 2 proc. BVP, modernizuodama ginkluotąsias pajėgas ir prisidėdama prie tarptautinių sąjungininkų operacijų“, – rašoma rezoliucijoje.

Joje pabrėžiama, kad Jungtinių Amerikos Valstijų lyderystė ir įsitraukimas Europoje yra žemyno saugumo ir klestėjimo pamatas.

„Lietuva kartu su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis yra pasirengusi toliau stiprinti transatlantinius ryšius, įskaitant laisvės ir demokratijos principų puoselėjimą, NATO matomumo ir karinio atgrasymo priemonių Vidurio ir Rytų Europoje stiprinimą, abipusiškai naudingos laisvosios prekybos erdvės sukūrimą, strateginių projektų ekonomikos, energetikos, saugumo bei kitose srityse vystymą“, – teigiama dokumente.

Vilnius, lapkričio 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode