S.Skvernelis užsimena apie „šėšėlyje“ sukaupto kapitalo legalizavimą

„Aš manau, kad tas momentas dar nepraleistas, nors jis buvo galimas, įvedant eurą - padaryti tam tiką ne kriminaliniu būdu sukaupto kapitalo legalizavimą, sumokant valstybei priklausančius mokesčius“, - paaiškino kandidatas į premjerus.

Pasak jo, tokį pajamų išieškojimą jis mato kaip vieną iš „šešėlio“ mažinimo būdų.

Konservatorių frakcijoje S.Skvernelis taip pat priekaištavo, kad „šešėlio išlupimu“ rūpinasi per daug tarnybų ir jos dubliuoja viena kitą, todėl jis žada inicijuoti Valstybinės mokesčių inspekcijos, Muitinės kriminalinės tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pajėgumų konsolidavimą į vieną Iždo apsaugos padalinį.

„Matau toje sistemoje... nenoriu to žodžio vardinti kova - tam tikrą ir nesveiką konkurenciją tarp institucijų, kurios atsakingos, jų yra daug, jos konkuruoja tarpusavyje, jos dirba labai dažnai tų pačių subjektų atžvilgiu, viena nuo kitos slėpdamos, švaisto lėšas tyrimuose nesikalbėdamos“, - teigė S.Skvernelis.

Seime parlamentarams S.Skvernelis aiškino, kad biudžeto skylių nepavyks užkamšyti lėšomis, surinktomis vien iš „šėšėlio“, nors, pasak jo, Lietuvos šešėlinės ekonomikos mastai yra santykinai dideli: „Įvairių vertintojų vertinimai skiriasi nuo 15 iki 26 proc. bendrojo vidaus produkto“.

„Mokesčių mokėtojai turi teisę reikalauti, kad jų išlaikomos valstybės institucijos greitai ir efektyviai atliktų savo funkcijas, o centrinė valdžia nustatytų skaidres ir aiškias jų veiklos taisykles, tada bus mažiau noro slėptis   šešėliuose“, - Seimo nariams ketvirtadienį teigė kandidatas į premjerus.

Vilnius, lapkričio 17 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode