SSC

3 kapavietės apdailos rūšys

 

Įrengus paminklą svarbu nepamiršti ir likusio kapavietės ploto. Jis turėtų būti gražiai prižiūrimas bei apsaugotas nuo šiukšlių, todėl verta rinktis tokią apdailą kaip kapavietės tvorelės, paminklų ir antkapių plokštės ir šaligatvio plytelės. Šiame straipsnyje kapų tvarkymo įmonės https://www.tylikalva.lt specialistai aptars šių apdailos modelių ypatumus.

Kapavietės tvorelės. Kapavietės tvorelė – tai kapinių struktūros dalis, kuri ne tik atskiria kapavietę vieną nuo kitos, bet ir atlieka estetinę funkciją. Toks barjeras ne tik apsaugo nuo nepageidaujamų pėdsakų ar atsitiktinių šiukšlių, bet ir sukuria unikalią apdailą. Paminklai ar antkapiai kapavietėje, taip pat šalia esantis plotas turėtų būti sutvarkytas ir prižiūrimas.

Kapinių tvorelės gali būti skirtingo dydžio. Dažniausiai tai stačiakampio formos tvorelės, kurių dydis priklauso nuo kapavietės dydžio bei teritorijos. Tokių tvorelių gamybai būtina iš anksto išmatuoti vietą, kurioje bus įrengta ritualinė tvora, pasirinkti gaminio medžiagą ir dizainą.

Taip pat kapavietę galima papuošti įvairiais ritualiniais aksesuarais. Išsirinkus paminklą ir akmens aptvarą, kapavietę galima dekoruoti montuojant granito vazas, tam, kad suteiktumėte jaukumo. Tuo pačiu stiliumi pagamintas paminklas ir ritualinė tvorelė suteiks atminimo kompleksui visapusišką išvaizdą.

Įsirengus granito tvorelę, nereikės jaudintis dėl to, jog ji praras pradinę išvaizdą. Granito kompleksas net po šimto metų išlaikys savo savybes bei gražią išvaizdą dėl savo unikalios medžiagos.

Apibendrinant reikėtų pažymėti, jog pageidautina, kad kapavietės tvorelė atitiktų bendrą kapavietės komplekso stilių, atsižvelgiant į paminklo formą, dydį, rūšį ir bendrą kraštovaizdį. Taip pat rekomenduojama papildyti tvorelę kitais ritualiniais elementais, kurie dekoruos laidojimo vietą.

Paminklų ir antkapių plokštės. Paminklų ir antkapių plokštės įrengimas yra geras sprendimas, nes kapavietė visada bus gerai sutvarkyta, o ne apaugusi žole. Granito plokštės nebus pažeistos dėl lietaus, temperatūros pokyčių ir karštos saulės. Tokių plokščių ilgaamžiškumo paslaptis yra tinkamos medžiagos pasirinkimas, todėl dažniausiai prioritetas yra teikiamas būtent granitui. Granito plokštės per amžius išliks nepakitusios. Nors marmuras ir dirbtinis akmuo nėra tokie populiarūs, baltas marmuras atrodys itin elegantiškai, o granitopolimeras bus daug pigesnis.

Labai svarbu kruopščiai išsirinkti paminklų ir antkapių plokštę. Šių plokščių pasirinkimas yra labai didelis, todėl jūs visada norite rasti kažką originalaus ir aukštos kokybės. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog plokštė būtų bendro visos kapavietės stiliaus bei derėtų tarpusavyje.

Šaligatvio plytelės. Šaligatvio plytelių įrengimas kapavietėje yra praktiškas sprendimas, nes esant smarkiems krituliams, nebus balų, nes visa drėgmė įsiskverbia į plyteles, o vaikščioti ant tokio paviršiaus bus saugu tiek sningant, tiek lyjant. Antrasis svarbus privalumas yra puiki išvaizda. Šiuolaikiniai gamintojai siūlo įvairių dydžių bei formų plyteles, todėl kiekvienas pirkėjas ras sau tinkamą variantą. Tokia danga yra lengvai ir greitai suremontuojama ir jei reikia, atkuriama. Tam reikia tiesiog pakeisti vieną ar daugiau sugadintų plytelių.

Šaligatvio plyteles yra lengviau kloti, nes natūralios granito plytelės yra ant betono klojinių. Įsirengus šaligatvio plyteles, jums nereikės jų atnaujinti ar taisyti, nes granito paminklai, šaligatvio plytelės ir kiti gaminiai iš natūralių medžiagų yra patvarūs ir nereikalauja daug priežiūros.

Taigi derinant kapavietės apdailą: tiek kapavietės tvoreles, tiek paminklų ar antkapių plokštes ar šaligatvio plyteles, svarbu, jog viskas būtų suderinta ir jaustųsi harmonija. Pagrindinė medžiaga iš kurios gaminama kapavietės apdaila yra granitas, nes jis yra ilgaamžis ir kokybiškas.

 
 

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode