Feng Shui: kokybiško gyvenimo filosofija Jūsų namams

 

Feng Shui – itin senas kinų mokslas, padedantis žmogui gyventi darniai su aplinka. Šis mokslas teigia, jog namuose tinkamai parinktas kambarių, baldų ir kitų daiktų išdėstymas pritraukią sėkmę ne tik asmeniniame, bet ir profesiniame gyvenime. Nors didelė žmonijos dalis Feng Shui nelaiko mokslu, ši žmogaus ir aplinkos darnos sistema sparčiai plinta ne tik Rytų, bet ir Vakarų pasaulyje. Tad, kokiomis taisyklėmis Feng Shui rekomenduoja vadovautis projektuoktuojant savo namų interjerą, kambarių išdėstymą, kad Jūsų gyvenamoji vieta pritrauktų sėkmę, turtus ir gyvenimo džiaugsmą?

Svetainė

Svetainė yra ta namų vieta, kurioje, lyginant su kitais kambariais, būna daugiausia žmonių. Tai ne kurio nors vieno šeimos nario asmeninė zona, o visos šeimos. Taip pat joje dažniausiai priimami ir namų svečiai, neretai ir svetimi žmonės. Kad bendravimas tiek siaurame šeimos rate, tiek su tolimais giminaičiais ar menkai pažįstamais žmonėmis visuomet būtų geranoriškas, jaukus ir ramus, svetainėje privalo būti kuo daugiau šviesios energijos. Puikiausiais sprendimas – kuo daugiau saulės ir natūralios šviesos.

Feng Shui teigia, jog norėdami sulaukti daugiau svečių, svetainę projektuokite kuo arčiau lauko durų. Pagal kryptį pati tinkamiausia svetainei - Rytų kryptis. Rytai yra laikomi namų šeimininkų gerbūvio ir sveikatos zona. Ne mažiau tinkama vieta gali būti ir namo centras. Taigi, Feng Shui filosofija netaiko kokių nors vienpusiškai griežtų taisyklių, o suteikia galimybę namus suprojektuoti pagal asmeninius poreikius ir pomėgius.

Virtuvė

Virtuvės vietos parinkimui ir interjerui Feng Shui mokslas skiria išskirtinį dėmesį, kadangi ji yra laikoma namų centru ir ta vieta, kuri lemia namo gyventojų sėkmę. Projektuojant naujus namus, virtuvei derėtų numatyti vietą ne namo centre ar priekyje, o galinėje jo pusėje. Jeigu vis tik virtuvę įkūrėte priekinėje dalyje, stenkitės kitomis priemonėmis nukreipti dėmesį nuo jos. Sakykim, vietoj durų pakabinti ryškesnę užuolaidą ar prie įėjimo į šią namų zoną suprojektuoti kokį nors ryškų akcentą. Manoma, jog prieš lauko duris įkurtos virtuvės šeimininkus gali trikdyti įvairūs mitybos sutrikimai.

Virtuvėje pagrindinius įtaisus Feng Shui rekomenduoja išdėstyti tam tikra tvarka. Geriausia, kad kriauklė, šaldytuvas ir viryklė sudarytų trikampį ir būtų nutolę viens nuo kito bent per du metrus. Taip išdėstyti buitiniai prietaisai virtuvei suteiks daugiau erdvės ir tuo pačiu išvengsite didelių atstumų nuo vieno įtaiso prie kito. Kita Feng Shui nuostata – ugnies ir vandens elementai neturėtų būti vienas šalia kito. Šalia viryklės nestatykite kriauklės ar indų plovimo mašinos, o mikrobangų krosnelė tikrai „nesusidraugaus“ su šaldytuvu.

 

 

Miegamasis

Miegamajam idealiausia vieta – šiaurinė namo dalis. O ir lovą derėtų statyti šiaurinėje kambario pusėje. Pagal patalpų dydį miegamajam labiausiai tinka maži kambariai. Juose aktyviausiai cirkuliuoja energija. Ši namų zona pagal galimybes tegu būna   kuo toliau nuo lauko durų ir didžiausio santechnikos mazgo. Dar vienas patarimas – nesirinkite kambario su šlaitiniu stogu. Vis dėlto, jeigu miegosite palėpėje, tuomet virš lovos reiktų pasikabinti baldakimą. Šis elementas apsaugos ir nuo kitų nepageidaujamų poveikių. Tai gali būti ventiliatorius, per ryški šviesa, skersvėjis ir kt. Feng Shui, renkantis miegamojo vietą, siūlo atkreipti dėmesį ir į savo miego įpročius. Jei esate pelėda, langai atsukti į tekančią saulę, tikrai Jums netiks.

Šioje poilsio vietoje turėtų būti kuo daugiau erdvės, kuo mažiau nereikalingų baldų ir daiktų aštriais kampais. Nors tokį variantą šiomis dienomis daugelis yra pamėgę, vis tik Feng Shui nerekomenduoja miegamojo sujungti su vonios kambariu. Manoma, jog tekantis vanduo „išplauna“ kokybiškam miegui reikalingą energiją.

Feng Shui filosofijos prioritetai – daug erdvės, švara ir tvarka. Todėl, kai planuosite savo namų interjerą, gerai apgalvokite savo kasdieninio gyvenimo įpročius ir poreikius, kad daiktai ir baldai nebūtų sugrūsti vienas šalia kito. Taip paliksite pakankamai vietos teigiamai ir reikalingai energijai cirkuliuoti.

Daugiau apie namų interjerą bei eksterjerą rasite ČIA.

Powered by BaltiCode