Mirtiną avariją Kauno rajone sukėlusi vairuotoja nuteista lygtinai

Kauno apylinkės teismas ketvirtadienį lygtinai nuteisė mirtiną avariją prieš pusantrų metų Kauno rajone sukėlusią vairuotoją Indrą Mačiulienę.

Teismas jai skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Kaip pranešė teismas, moteriai taip pat priteista atlyginti 100 tūkst. eurų neturtinės žalos, kurios bent dalį nukentėjusiesiems ji turės atlyginti per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo bei atsiprašyti jų.

Be kita ko, I. Mačiulienė taip pat visą bausmės atidėjimo laiką dirbti, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Moteriai pustrečių metų atimta teisė vairuoti, nes nusikaltimo padarymo metu ji buvo bausta administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Teismas teigia, kad laisvės atėmimo bausmė skirta, atsižvelgiant į padarytą neatsargų nusikaltimą, lėmusį itin sunkias pasekmes – dviejų žmonių žūtį ir vieno žmogaus nesunkų sveikatos sutrikdymą.

Tačiau teismas atsižvelgė ir į tai, kad kaltinamoji anksčiau neteista, turi šeimą, augina mažamečius vaikus, privalės atlyginti nukentėjusiesiems neturtinę žalą, padarė išvadą, jog kaltinamajai tikslinga suteikti galimybę įrodyti, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti ir be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo.

Anot teismo, avarijos kaltininkė kaltės nepripažino ir teisme atsisakė duoti parodymus.

Bylos duomenimis, 2018 metų lapkričio 14 dieną, apie vidurdienį, Kauno rajone I. Mačiulienė, važiuodama kaire puse, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, nesuvaldė vairuojamo automobilio, išvažiavo į priešingos krypties kelio pusę ir susidūrė su priešinga kryptimi tiesiai važiavusiu automobiliu „Škoda Octavia“.

Avarijos metu žuvo pastarojo automobilio vairuotoja D. J. A. ir keleivė A. E., taip pat šio automobilio keleivė U. I. buvo sužalota.

Vilnius, vasario 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode