Gelbėtojai nuo 16 valandos jau sulaukė daugiau nei 110 iškvietimų dėl audros padarinių

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienį per dvi valandas nuo 16 val. sulaukė daugiau nei 110 iškvietimų dėl Lietuvoje siaučiančios audros padarinių.

PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus (SKS) atstovas BNS sakė, kad daugiausiai skambučių sulaukiama dėl ant kelio ar elektros linijų nuvirtusių medžių pašalinimo. 

Pasak SKS atstovo, Į iškvietimus važiuojantiems gelbėtojams dažnai tenka šalinti ir kitus ant kelio ar laidų nuvirtusius medžius, dėl kurių iškvietimai dar nebūna gauti. 

Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) duomenimis, apie 18 valandą visoje Lietuvoje buvo užregistruota maždaug 20 tūkst. namų ūkių, kuriems sutrikęs elektros tiekimas. 

Siaučiantis vėjas jau pareikalavo ir vienos gyvybės. Ukmergėje vėjo nuplėštas stogo fragmentas prispaudė ir mirtinai sužalojo pro šalį ėjusią moterį. 

Lietuvoje ketvirtadienio vakarą ir naktį prognozuojama stipri audra, vėjo gūsiai gali siekti 20–25 m/s, o pajūryje net iki 32 m/s. 

Įspėjama, jog stiprus vėjas laužys medžių šakas, o penktadienio naktį prognozuojamos audros metu gali laužyti ir silpnesnius medžius, pakelti ir nešti nepritvirtintus daiktus, griauti laikinus statinius, tvoras.

Patariama nepalikti atdarų langų, pasisaugoti vėjo nešamų nuolaužų, nestatyti automobilių po medžiais, nevaikščioti arti statybviečių ar reklaminių skydų.

Autorius Margiris Meilutis

Vilnius, kovo 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode