Tris šeimos narius nužudžiusiam vyrui skirtas priverstinis gydymas

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį nusprendė tris šeimos narius nužudžiusį 78-erių vyrą gydyti priverstinai.

Kaip pranešė teismas, vyras pernai liepos 19 dieną savo namuose, tualete, užpuolė sutuoktinę. Moteris subadyta peiliu ir nuo ūmaus nukraujavimo mirė įvykio vietoje.

Netrukus užpultas tame pačiame name gyvenęs ir nužudytosios sūnus, kambaryje buvusiai aukai peiliu smogta į krūtinę, pilvą. Netrukus A. A. namo koridoriuje užpuolė ir savo sūnų, peiliu subadytas vyras nuo patirtų daugybinių sužalojimų mirė taip pat įvykio vietoje.

A. A. sutuoktinės sūnus kelias savaites gydytas ligoninėje, bet vėliau taip pat mirė.

Teismas konstatavo, jog ištirti įrodymai patvirtina, kad A. A. nužudė tris asmenis. Tačiau kadangi teismo psichiatrijos, psichologijos ekspertizės metu nustatyta, jog vyras nusikalstamos veikos padarymo metu sirgo ir dabar serga lėtiniu psichikos sutrikimu, dėl kurio A. A. negalėjo ir negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti, daroma išvada, kad A. A. nužudė sutuoktinę, posūnį ir sūnų būdamas nepakaltinamas dėl psichinės ligos.

Ekspertė psichiatrė nurodė, kad A. A. yra pavojingas visuomenei, iš teismo psichiatrijos ekspertizės išvadų matyti, kad jam reikalingas priverstinis gydymas.

Teismas pripažino, kad A. A. įvykdė baudžiamojo įstatymo uždraustą, visuomenei pavojingą veiką, ir jam skyrė priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą psichiatrijos ligoninėje griežto stebėjimo sąlygomis.

Nutartis yra neįsiteisėjusi ir gali būti skundžiama apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.

Vilnius, balandžio 9 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode