Vairuotoją kelyje Klaipėda–Kaunas užpuolę asmenys sulaikyti

Teisėsauga skelbia sulaikiusi asmenis, pirmadienį kelyje Klaipėda–Kaunas užpuolusius automobilio vairuotoją ir pabrėžia, jog šis nusikaltimas buvo įvykdytas aiškinantis santykius.

„Yra atliekami intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai ir sėkmingos policijos operacijos dėka yra sulaikyti asmenys“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Kauno apskrities policija pranešė, kad antradienio vakarą Vilniuje prie namų buvo sulaikytas 1980 metais gimęs anksčiau teistas vyras, o trečiadienį sulaikytas dar vienas tokio pat amžiaus vyras, jis anksčiau neteistas.

„Tikiuosi, kad kol mes kalbame, galbūt bus sulaikyti ir daugiau asmenų“, – pridūrė prokuroras.

Policija anksčiau skelbė, jog pirmadienį apie 13.30 val. magistralės Klaipėda-Kaunas-Vilnius 199-200 kilometre į automobilį „Jaguar“, vairuojamą 1965 metais gimusio vyro, atsitrenkė baltos spalvos automobilis „Škoda“.  Iš priekio kelią užblokavo automobilis „VW Passat“.

Iš automobilių išlipę keturi vyrai sumušė „Jaguar“ vairuotoją bei pavogė mobiliojo telefoną, pinigus, asmens dokumentus, auksinį laikrodį, kuprinę su daiktais. Jis dėl sužalojimų atsidūrė ligoninėje.

Teisėsauga pabrėžia, jog nusikaltimas nebuvo nukreiptas prieš atsitiktinį asmenį, o užpuolikai su auka yra susiję.

„Kelias iš Klaipėdos į Vilnių per Kauną tikrai yra saugus“, – sakė laikinasis Kauno apskrities policijos viršininkas Elanas Jablonskas.

„Šis nusikaltimas nukreiptas ne į plačiąją visuomenės dalį, bet tam tikrų asmenų santykių aiškinimasis“, – sakė jis.

Jo teigimu, įvykyje dalyvavę asmenys yra žinomi teisėsaugai.

Pasak teisėsaugos, nusikaltime buvo panaudotas ir šaunamasis ginklas, o asmenys apsimetė teisėsaugos pareigūnais.

„Jie neatsitiktinai atsidūrė Kauno apskrityje, tai buvo tam tikras sekimas vieni kitų ir automobilių blokavimas, prisistatant kaip specialiųjų tarnybų atstovais ir išlaipinimas iš automobilio, po ko pavartojamas smurtas ir galimai šaunamasis ginklas“, – pasakojo E. Jablonskas.

Visgi aiškių šautinių žaizdų nukentėjusysis nepatyrė.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sužalojimo ir galimo apiplėšimo. Tyrimas buvo pradėtas Vilniuje, vėliau perduotas Kauno apskrities policijai.

Pasak D. Valkavičiaus, šiuo metu yra kreiptasi į teismą dėl panaudotų prievartos priemonių teisėtumo patvirtinimo, nes kai kurie ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai buvo vykdomi neatidėliotinai.

Dėl kardomųjų priemonių skyrimo bus sprendžiama gavus teismo vertinimą dėl atliktų veiksmų teisėtumo.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Kaunas, gegužės 20 d. (BNS).

Budas.lt archyvo nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode