Policija prašo atsiliepti nuo šio vyro nukentėjusias moteris

 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai

atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo užvaldant didelės vertės turtą bei neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo.

Liepą į Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybą su pareiškimu kreipėsi vilnietė. Ji pareiškė, kad vyras A. S. (gimęs 1962 m.) per penkerius metus apgaulės būdu iš jos išviliojo 200 000 litų ir 77 000 eurų.

Viskas prasidėjo dar 2011 m. po pažinties pažinčių svetainėje. Šis asmuo sudarė nukentėjusiajai labai rimto ir sąžiningo verslininko, bendraujančio su žinomais šalies verslininkais, įvaizdį, todėl įgijo jos pasitikėjimą. Pinigus vyras viliojo palaipsniui ir įvairiems tikslams – naujos gamyklos statybai ir jos įrengimui, kyšiams duoti, kad sūnus patektų į futbolo rinktinę, svarbioms komandiruotėms ir pan. Nukentėjusioji vilnietė, psichologiškai paveikta, net pardavė butą, o pinigus atidavė šiam vyrui „bendram verslui pradėti“. Vėliau buvo imami net greitieji kreditai.

Rugsėjo 13 d. Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai po kruopštaus pasiruošimo surengė sulaikymo operaciją ir sulaikė ne tik A. S., bet ir jo bendrininką D. R. (gimusį 1979 m.). Pastarasis A. S. užsakymu neteisėtai sekė moteris. Jis sumontuodavo į automobilius GPS įrenginius ir nuotoliniu būdu kontroliuodavo jų judėjimą. Be to, stebėdavo namų laiptines, kur gyveno sekamos moterys, ir visą informaciją perduodavo A. S.

Kratų metu buvo surasti ir paimti neteisėto sekimo įrenginiai ir nustatytas automobilis, į kurį buvo sumontuota technika. Pareigūnai jau nustatė, kad šis vilnietis įvairiais vardais registruodavosi socialiniuose tinkluose ir pažinčių svetainėse, kur ieškodavo pažinčių su moterimis, o vėliau pagal aukščiau minėtą schemą ar panašiai išviliodavo pinigus. Be to, šis vyras dar ir grasindavo nukentėjusiosioms susidorojimu, jei jos kreipsis į policiją. Dėl grasinimų jau yra pradėti ikiteisminiai tyrimai. Pareigūnai nustatė, kad nuo šio asmens nukentėdavo ne tik lietuvės ‒ jau žinoma ir Baltarusijos pilietė, kuri nekart pervedė pinigus į įtariamojo sąskaitą, ir vėliau buvo psichologiškai spaudžiama parduoti namą ir pervesti jam pinigus.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šis vyras yra padaręs ir daugiau panašaus pobūdžio nusikaltimų, todėl piliečių, nukentėjusių nuo šio įtariamojo ar turinčių kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais (8 5) 271 6103, (8 5) 271 6207, (8 5) 271 6124.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. numato, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

Vilniaus AVPK

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode