Įteikti Lietuvos sporto apdovanojimai „LTeam“ 2016

Ketvirtadienį, gruodžio 22 dieną, Vilniuje iškilmingai išdalinti Lietuvos sporto apdovanojimai “LTeam” 2016. Svarbiausius metų sporto apdovanojimus organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) bei Lietuvos olimpinės rinktinės “LTeam” prekės ženklą valdantis Lietuvos olimpinis fondas. Renginio partneris – Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF).

Pretendentus nominacijoms galėjo teikti visos sporto organizacijos, o Lietuvos sporto apdovanojimų taryba iš jų atrinko po 3 nominantus. Už 6 iš 11 nominacijų balsuoti galėjo ir sporto aistruoliai – šiais metais jie buvo itin aktyvūs, portale lrytas.lt savo nuomonę pareiškė netoli 50 tūkst. žmonių.

2016 m. Lietuvos sporto apdovanojimų laureatai

Metų sportininkas – sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, 3 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (taip pat nominuoti Žygimantas Staniulis, Henrikas Žustautas).

Metų sportininkė – dviratininkė Simona Krupeckaitė, 1 vieta Europos dviračių treko čempionate, 7 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuotos Rūta Meilutytė, Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė).

Metų vyrų komanda – irkluotojai Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis, 2 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuoti Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė).

Metų moterų komanda – irkluotojos Donata Vištartaitė – Karalienė ir Milda Valčiukaitė, 3 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuotos Simona Krupeckaitė ir Milda Marozaitė, LSU 3x3 moterų krepšinio rinktinė).

Metų treneris – Lietuvos irklavimo rinktinės treneris Mykolas Masilionis (nominuoti Karolis Levickis, Bronislavas Vyšniauskas).

Metų proveržis – baidarių irkluotojai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas, 3 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuoti Simonas Bilis, Vadimas Korobovas).

Metų sportininkas su negalia – lengvaatletis Mindaugas Bilius, 1 ir 2 vietos Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse (nominuoti Larisa Voroneckaja, Genrik Pavliukianec).

Metų neįgaliųjų komanda – Lietuvos aklųjų golbolo komanda, 1 vieta Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse (nominuota Lietuvos kurčiųjų stalo teniso rinktinė, Lietuvos kurčiųjų moterų paplūdimio tinklinio rinktinė).

Metų pergalė – plaukikas Simonas Bilis, 1 vieta Pasaulio čempionate (nominuota Lietuvos aklųjų golbolo komanda, Mindaugas Griškonis, Mindaugas Bilius).

Apdovanojimas už pagalbą sportininkams – Giovanni Postiglione, Lietuvos irklavimo rinktinės konsultantas.

Apdovanojimus už viso gyvenimo nuopelnus – olimpinis čempionas Modestas Paulauskas.

Pernai geriausiu metu sportininku buvo pripažintas dviratininkas Ramūnas Navardauskas, o metų sportininke – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė.

Smarkiai išaugę svarbiausi Lietuvos sporto apdovanojimai šiemet pirmą kartą surengti Vilniaus „Siemens“ arenoje, o renginyje sulaukta virš 2500 svečių. LTOK į renginį pakvietė sporto bendruomenę iš visos Lietuvos – sportininkus, Lietuvos savivaldybių sporto skyrių, sporto centrų ir mokyklų atstovus, sporto federacijų narius, veteranus, sporto medikus, sporto mokslininkus bei kitus sporto visuomenės narius.

Renginio vedėjos amplua debiutavo irkluotoja, Europos ir Pasaulio čempionė Milda Valčiukaitė, o susirinkusiems svečiams koncertavo atlikėjai Merūnas Vitulskis, Monika Pundžiūtė, Kąstytis Kerbedis bei grupės „Naktinės personos“, „69 Danguje“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Lilas ir Innomine“.

„Smagu, kad sulaukėme rekordinio balsavusiųjų skaičiaus, kad visuomenė, sporto žurnalistai aktyviai reiškia savo mintis, diskutuoja apie nominacijas. Kaip visuomet, nuomonių yra pačių įvairiausių, tačiau tai tik parodo, kad šie apdovanojimai yra svarbūs ir reikalingi, o į pasiūlymus įsiklausome ir stengiamės į juos atsižvelgti. Mes siekiame, kad labiausiai Lietuvos sportui nusipelnę žmonės būtų tinkamai pagerbti, kad apdovanojimai taptų visą sporto bendruomenę vienijančia švente“, – teigė LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Metų sportininkų rinkimus LTOK rengia jau 22 metus, prieš tai populiariausius sportininkus rinkdavo laikraštis „Sportas“, o laureatais yra tapę Algirdas Šocikas, Modestas Paulauskas, Danas Pozniakas, Gintautas Umartas, Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis.

Dabar geriausius šalies sporto atstovus renka Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, į kurią buvo pakviesti 2 atstovai iš LTOK, 2 atstovai iš Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS), 2 atstovai iš Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) bei 1 Lietuvos parolimpinio komiteto atstovas. Šešiose populiariausiose nominacijose balsuoti galėjo ir Lietuvos žmonės, jų balsai lėmė 1/4 galutinio balso.

Pernai geriausiu metu sportininku buvo pripažintas dviratininkas Ramūnas Navardauskas, o metų sportininke – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė.

Vilnius, gruodžio 22 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode