Daviso taurė: Šiaulių teniso mokykloje – po 17 metų pertraukos

Lygiai po savaitės, ateinantį pirmadienį, Lietuvos ir Madagaskaro teniso rinktinės Šiauliuose pradės pasirengimą Daviso taurės mačui, kuris Šiaulių teniso mokykloje vyks vasario 3-5 dienomis. Tai bus trečias kartas mokyklos istorijoje, kuomet čia virs Daviso taurės varžybų aistros. Tiesa, paskutinį kartą šios varžybos čia vyko jau gana seniai – prieš 17 metų.

Šiaulių teniso mokyklos direktorius Mindaugas Šerepka sako, kad didelio nerimo prieš artėjantį mačą nejaučiantis.

„Manau, kad esame bene vienintelis uždaras teniso aikštynas Lietuvoje, kuriame pasirengti Daviso taurės varžyboms galima santykinai labai greitai. Teniso dangą atnaujinome prieš penkis metus ir ji kol kas puikiai tinka tokio lygio varžyboms. Kortai, persirengimo kambariai, patalpos spaudos centrui yra tinkamo dydžio. Turime stacionarias maždaug 500 vietų tribūnas, kuo pasigirti negali nė vienas kitas teniso aikštynas Lietuvoje“, – sako M. Šerepka.

Anot jo, vienintelis kiek didesnis rūpesti buvo sutvarkyti kortų apšvietimą.

„Pagal Daviso taurės reikalavimus apšvietimas korte turi būti ne mažesnis nei 500 liuksų. Mums iki šio rodiklio šiek tiek trūko, todėl buvo priversti keisti lempas“.

Pirmą kartą tuomet dar kiliminę mokyklos dangą Daviso taurės varžybose Lietuvos rinktinės tenisininkai išbandė 1995 metų balandį, susitikime prieš Liuksemburgo komandą. Rolando Muraškos ir Gitano Mažono vedini lietuviai tąkart nesugebėjo rimčiau pasipriešinti liuksemburgiečiams – susitikimas baigėsi rezultatu 1:4.

2000 metais Šiaulių teniso mokykloje lankėsi Dramblio kaulo kranto rinktinė. Mačo tarp lietuvių ir afrikiečių baigtis sprendėsi paskutiniame penktame susitikime, kuriame R. Muraška 6:7 6:4 3:6 4:6 nusileido Claudui N'Goran. Lietuvos rinktinei tuomet dar atstovavo Aivaras Ballžekas ir Paulius Jurkėnas.

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas teigia, kad Šiaulių miestą ir mokyklą federacija pasirinko, nes laiko surengti mačą nebuvo daug.

„Susitikimas turėjo vykti Madagaskare, tačiau šios šalies federacija pasiūlė rengti varžybas pas mus. Sutikome ir nutarėme, kad Šiaulių mokykla šiuo atveju yra optimaliausias sprendimas. Čia vyksta daug įvairių tarptautinių jaunių turnyrų, yra tinkama infrastruktūra ir užgrūdinta komanda“, – mano R. Grušas.

Dar vienas svarbus aspektas, pasak LTS prezidento, yra Šiaulių miesto valdžios požiūris į tenisą.

„Žinau, kad šiame mieste visuomet esame laukiami, o Šiaulių valdžia mums visuomet padės. Žinoma, pagal savo išgales ir galimybes. Tačiau ir plika akimi matosi, kad tenisas Šiauliams yra prioritetinė sporto šaka. Ko, pavyzdžiui, negaliu pasakyti apie Lietuvos sporto valdžią. Ir taip juokingas teniso finansavimas biudžeto lėšomis šiemet sumažėjo dar trimis tūkstančiais eurų.

Iš valstybės gausime kiek daugiau nei 37 tūkstančius eurų, už kuriuos, Kūno kultūros ir sporto departamento valdininkijos nuomone, turime išlaikyti visas Lietuvos teniso rinktines, surengti čempionatus ir Prezidento taurės turnyrą. Ir jei Šiauliuose mes nuolat jaučiame dėmesį, tai Kūno kultūros ir sporto departamento koridoriai ir kabinetai mūsų argumentams, jog tenisas nusipelno daug daugiau valstybės dėmesio, išlieka kurti“, – sako R. Grušas.

Lietuvos ir Madagaskaro mačo nugalėtojas antrame Daviso taurės antros zonos Europos-Afrikos grupės mače balandžio mėnesį susitiks su Suomijos ir Gruzijos mačo nugalėtoju.

Vilnius, sausio 23 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode