SSC

Rusijos oreivis Koniuchovas pagerino skrydžio karšto oro balionu trukmės rekordą

 Rusijos oreivis Fiodoras Koniuchovas, ketvirtadienį pakilęs į orą didžiausiu pasaulyje karšto oro balionu, pagerino šio tipo lengvesnių už orą skraidymo aparatų skrydžio trukmės rekordą.

F.Koniuchovas kartu su oreiviu Ivanu Meniaila antradienį pakilo balionu „BINBANK Premium“ iš Rybinsko miesto Rusijos vakaruose.

Ketvirtadienį jie pranešė, kad pagerino ankstesnį skrydžio karšto oro balionu trukmės rekordą – 50 val. 38 min., pasiektą 1997 metais japonų oreivių Michio Kandos (Mičijo Kandos) ir Hirazuki Takezawos (Hiradzukio Takedzavos), skridusių iš Kanados į JAV.

„Įgula planuoja nusileisti šiandien saulei leidžiantis. Dabar aerostatas skrenda link Novouzinsko“ pietinėje Saratovo srityje, toliau kaip už 1 000 km nuo starto taško, sakė naujienų agentūrai „Interfax“ šio projekto komandos narys Nikolajus Ponomoriovas.

Pasak jo, oreiviai pakeliui vietoje balasto iš gondolos mėtė savo miegmaišius ir asmeninius daiktus, kad sumažintų baliono masę.

Jaroslavlis, Rusija, vasario 9 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode