Baltijos Čempionų lygoje – svarbi Vilniaus tinklininkų pergalė

Savaitgalį vykusiose „Credit24“ Baltijos vyrų tinklinio Čempionų lygos rungtynėse Lietuvos komandos sulaukė rimtų išbandymų su dviem stipriais Estijos klubais. Vienintelę pergalę pavyko pasiekti tik „Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ tinklininkams, besikabinantiems už ketvirtosios vietos turnyro lentelėje.

Šeštadienį vilniečiai namuose 0-3 (21:25, 19:25, 18:25) neatsilaikė prieš be pralaimėjimų žengiančią lyderę, Tartu „Bigbank“ (Estija) ekipą. Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Jonas Rakickas (12 tšk.) ir Artūras Vasiljevas (11 tšk.).

„Taip žaidžiant su geromis komandomis laimėti šansų nėra. Seto pradžioje keletą kartų suklysti, ir varžovai iškart nutolsta. Estai greitai priima gerus sprendimus, yra įvairiapusiški, retai klysta, stabiliai paduoda ir savo padavimų metu daro pakankamą spaudimą priėmimo linijai. Prošvaisčių buvo, bet struktūriškai jų nugalėti negalėjome, – aiškino vilniečių treneris Vasilijus Burakinskis. – Galiu pateikti alegoriją su šachmatais. Tai būtų panašu, jei šachmatų mačą žaistume remdamiesi „čiapajevo“ taktika ir didžiausios pastangos būtų nukreiptos į stiprų rodomojo piršto ištiesimą atliekant sprigto judesį. Priėmimo linija – atraminiai taškai tinklinio žaidimo konstrukcijoje – varžovų spaudimą paduodant toleravo prastai, o dauguma „čiapajevo“ veiksmų atakuojant kraštuose buvo uždaryti.“

Sekmadienį „Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ tinklininkai po atkaklios ir permainingos kovos 3-2 (25:23, 17:25, 25:10, 17:25, 15:9) įveikė pagrindinę konkurentę kovojant dėl ketvirtosios vietos reguliariajame sezone – „Rakvere VK“ (Estija) komandą. 17 taškų vilniečiams pelnė Lukas Každailis, 14 – Robertas Juchnevičius, 13 – A. Vasiljevas, 12 – J. Rakickas.

„Labai džiaugiuosi vaikinų padaryta pažanga ir užsispyrimu. Manau, kad šis sunkus laimėjimas mums yra svarbesnis ir naudingesnis nei lengva pergalė 3-0, kai viskas pavyksta ir saulė ryškiai šviečia. Sekmadienį vaikinai sugebėjo nugalėti save. Nors žaidimas buvo labai banguotas ir kartais situacija buvo išties sudėtinga, vaikinai stengėsi laikytis žaidimo plano, buvo daug gerų sprendimų ir sąmoningų veiksmų. Džiaugiuosi, kad jie stengėsi kabintis į žaidimą, sudėtingais momentais atsikratė nuostatos „niekas neišeina“ bei pasiteisinimų dėl ko tas „neišeina“ ir ši jų vidinės pozicijos transformacija davė teigiamą rezultatą. Visi komandos narai turi didelį potencialą šiai veiklai ir jeigu jie toliau judės sekmadienį užčiuopta kryptimi, padarys didelę pažangą jau šiame sezone“, – kalbėjo V.Burakinskis.

Vilniaus ekipos treneris taip pat dėkojo gausiai į rungtynes susirinkusiems sirgaliams: „Išsipildė Rakverės trenerio pranašystė apie mažą savos aikštelės pranašumą. Sirgalių palaikymas mums išties labai padėjo.“

O dėl vietos atkrintamosiose varžybose kovojantis Šiaulių „Elgos-Master Idea-SM Dubysos“ klubas turėjo pripažinti abiejų Estijos ekipų pranašumą.

Šiauliečiai šeštadienį savo aikštėje 0-3 (22:25, 20:25, 22:25) nusileido „Rakvere VK“ komandai. 11 taškų Šiaulių ekipai pelnė Edvinas Vaškelis.

Sekmadienį „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ metė iššūkį turnyro favoritams „Bigbank“ tinklininkams, bet pralaimėjo 1-3 (22:25, 19:25, 25:21, 24:26). Šiame susitikime E.Vaškelis pelnė 21 tašką, Arnas Rumševičius – 14, Audrius Aleknavičius – 11.

„Rungtynėse su Rakverės klubu žaidėme nekovingai, darėme daug klaidų, neatradome savo žaidimo, o kovojant su tokiais priešininkai reikia žaisti idealiai ir protingai. Sekmadienį rungtynes pradėjome nusiteikę kur kas kovingiau, nedaug trūko, kad būtume išlyginę rezultatą 2-2 ir žaistume penktą setą, bet estų komandos išsiskiria tuo, kad jos moka žaisti tada, kada reikia. Nors nepavyko iškovoti taškų, esu labai patenkintas savo komanda už tai, kad pasipriešinome čempionato lyderiams“, – mintimis dalijosi šiauliečių treneris Modestas Strockis.

„Vilniaus kolegija-Flamingo“ su 42 taškais turnyro lentelėje užima ketvirtąją vietą, o „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ (24 tšk.) lieka devinta. Pirmauja visas 20 rungtynių laimėjęs „Bigbank“ (59 tšk.) klubas. Iki reguliariojo sezono pabaigos Lietuvos ekipoms liko sužaisti po penkerias rungtynes.

Vilnius, vasario 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode