Trys Rusijai 2012-ųjų olimpiadoje atstovavusios sportininkės atgaline data diskvalifikuotos dėl dopingo

 Iš 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių atgaline data buvo diskvalifikuotos trys rusų sportininkės, kurių pakartotinių dopingo testų rezultatai buvo teigiami, pranešė Rusijos pareigūnai.

Rusijos lengvosios atletikos federacija nurodė, kad buvo diskvalifikuotos kūjo metikės Marija Bespalova ir Gulfija Chanafejeva bei trišuolininkė Viktorija Valiukevič. Nė viena iš jų per žaidynes medalių nepelnė.

M.Bespalovos ir G.Chanafejevos diskvalifikacija reiškia, kad visų trijų rusų atlečių, dalyvavusių kūjo metimo rungtyje 2012-ųjų vasaros olimpinėse žaidynėse dopingo testų rezultatai buvo teigiami. Tąkart pirmąją vietą užėmė rusė Tatjana Lysenko, tačiau aukso medalis iš jos buvo atimtas praėjusį spalį.

V.Valiukevič 2012 metų olimpinių žaidynių trišuolio rungtyje užėmė aštuntą vietą. Ji dviem pozicijomis aplenkė kolegę Tatjaną Lebedevą, iš kurios dėl organizme rasto dopingo buvo atimti du medaliai, laimėti 2008-ųjų Pekino olimpiadoje.

Rusų pareigūnai nenurodė, kokias medžiagas sportininkės naudojo. Tarptautinis olimpinis komitetas kol kas situacijos nepakomentavo.

Maskva, kovo 22 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode