Pasiruošimą pasaulio čempionatui pradėjo Lietuvos ledo ritulio aštuoniolikamečių rinktinė

Iš trečiadienį pasibaigusio šalies vyrų ledo ritulio čempionato estafetę perima rinktinės. Lietuvos aštuoniolikamečių (U-18) rinktinė ketvirtadienį vakare surengė pirmąją treniruotę Elektrėnų ledo rūmuose.

Korėjoje balandžio 2-8 dienomis vyksiančiam čempionatui besiruošianti jaunių rinktinė į antrąją stovyklą pakvietė 10 gynėjų, 18 puolėjų ir 4 vartininkus. Į pasaulio čempionato IIA diviziono kovas vyks 20 aikštės žaidėjų ir du vartininkai.

Tai jau antra rinktinės stovykla. Pirmoji vasario viduryje buvo surengta daugiausiai Lietuvoje žaidžiantiems ledo ritulininkams, iš kurių beveik 10 pakviesti į antrąją stovyklą.

Rinktinė neapsiėjo be netekčių. Broliai Kipras ir Davidas Ribaičiai, turintys Švedijos ir Lietuvos pilietybes, priklauso Švedijos ledo ritulio federacijos jurisdikcijai, ir, nors labai veržėsi ginti Lietuvos rinktinės garbę, atstovauti Lietuvai negalės.

Rinktinės vyriausiasis treneris Airijos ir JAV pilietybes turintis Džeimsas Tibbetts`as prie komandos prisijungs kitos savaitės pradžioje, kadangi visai neseniai pasirašė sutartį su Ženevos ledo ritulio akademija (Šveicarija) ir užtruks šioje šalyje dėl naujo darbo reikalų. Trenerio asistentą amerikietį Damianą DiGiulianą, tėvynėje užtrukusį savo klube, keičia kanadietis Casey Fratkinas, jau turintis patirties su Lietuvos nacionaline rinktine.

 Komandai kol kas vadovauja vyriausiojo trenerio asistentas, Vilniaus „Geležinio vilko“ mokyklos treneris Tomas Lauksėdis. Jam talkina nenuilstantis vokietis Berndas Haake, bei naujos suburtos lietuvių trenerių „tobulėjimo trijulės“, kuriai priklauso Šarūnas Kuliešius, Rolandas Aliukonis ir Mindaugas Kieras, Vilniaus „Hockey Punks Academy“ atstovas M.Kieras.

Iš kviestų kandidatų iškart  Korėjoje prie rinktinės prisijungs U-20 rinktinėje gerai užsirekomendavęs 16-metis Paulius Macijauskas. Dėl žaidimo klubuose pora dienų vėluos Šveicarijoje žaidžiantis 15-mečiai Herkus Marcinkevičius ir Suomijoje rungtyniaujantis Martynas Grinius. Be ilgesnės poilsio pertraukos prie rinktinės prisijungė keturi Elektrėnų „Energijos“ žaidėjai, kurie tik išvakarėse tapo Lietuvos čempionais.

„Pirmoji treniruotė buvo intensyvi, judri, tačiau be rimtesnių užduočių ir reikalavimų. Žaidėjų lygis skirtingas, vieni tik baigę sezoną, kiti žaidė iki paskutinės dienos, treti jau senokai ilsisi po sezono. Turime didelį pasirinkimą, tad konkurencija bus nemaža. Žaidėjai stengėsi, dirbo su didžiuliu noru, tačiau tai tik pirma treniruotė. Rytoj trenerių štabe pradėsime dėlioti komandos sudėtį dvejoms draugiškoms rungtynėms ir spręsti penketukų klausimus. Galutinė rinktinės sudėtis turėtų paaiškėti po antrųjų draugiškų rungtynių antradienį“,- sakė T.Lauksėdis.

Sekmadienį 18.10 val. Lietuvos U-18 rinktinė išmėgins jėgas su keliais žaidėjais pasistiprinusia Rygos HS „Riga 2001“ ekipa, kuri pirmauja Latvijos U-18 čempionate. Pirmadienį 11 val. komandos susitiks dar kartą.

Lietuvos U-18 rinktinė į Korėją išvyks trečiadienį ryte. Komandos laukia ilga kelionė į Gangneungą, kur vyks pasaulio U-18 ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės kovos. Lietuvos jauniai iš pradžių skris į Stambulą, kuriame praleis 10 valandų, o rinktinę gabensianti „Turkish Airlines“ bendrovė pasirūpino viešbučiu šioje tarpinėje stotelėje. Ketvirtadienio naktį laukia devynių su puse valandos skrydis į Seulą. Rinktinė į čempionatą vyksta pora dienų anksčiau, kad spėtų priprasti prie 7 valandų skirtumo.

Čempionate rinktinė startuos balandžio 2 dieną, sekmadienį, 5 val. ryto Lietuvos laiku rungtynėmis su Korėjos komanda.

Lietuvos rinktinė rungtynes su Korėja ir trečiąsias su Didžiaja Britanija žais Kwandongo ledo ritulio centre, kuris talpina 6.000 žiūrovų ir jo statyba baigta praėjusių metų pabaigoje.

Trejos rinktinės rungtynės su Rumunija, Kroatija ir Estija vyks Gangneungo ledo ritulio centre, kuris pastatytas prieš mėnesį ir talpina 10.000 žiūrovų.

Beje, šis jaunių čempionatas Gangneunge kartu su pasaulio moterų ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės kovomis bus „bandomasis“ čempionatas prieš kitų metų olimpines žiemos žaidynes Pjongčange. Šių čempionatų 12 rinktinių imituos olimpinių žaidynių dalyves. Beje, ketvirtadienį, balandžio 6 dieną, 14 val. Lietuvos laiku moterų čempionate susikaus Korėjos ir Šiaurės Korėjos rinktinės.

18-mečių rinktinė prieš kelis metus Škotijoje sugebėjo laimėti šį divizioną ir pakilti į I-ąjį, tačiau po metų čempionate Slovėnijoje jauniai liko paskutiniai ir grįžo atgal.

hockey.lt informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode