Lietuvos sambo federacija turi naują prezidentą

Po 10 metų vadovavimo Sambo federacijai Eduardas Rudas nusprendė pasitraukti iš vadovo posto ir naujuoju prezidentu pasiūlė iki šiol vicepezidentu Liną Obcarską. Kuriam vienbalsiai buvo pritarta per visuotinį narių susirinkimą.

Linas Obcarskas iki šiol buvo Lietuvos sambo federacijos (LSF) viceprezidentas ir aktyviai dalyvavo federacijos veikloje, tačiau sprendimą tapti prezidentu priėmė viską apmąstęs ir sulaukęs palaikymo.

„Galvoti teko nemažai. Apsisprendimą lėmė sambo kolegų pasitikėjimas“ - savo sprendimo priežastį įvardijo L.Obcarskas.

Naujasis Lietuvos sambo federacijos vadovas teigiamai įvertino buvusio prezidento veiklą. „Rimti, solidūs darbai. Sėkmingai vykdyti aukščiausio lygio sambo sporto renginiai, gerai organizuota veikla, aukšti sportininkų pasiekimai įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionatuose“ – pastarųjų metų rezultatus apžvelgė naujasis LSF vadovas.

Naujai išrinktas prezidentas jau turi planų ir vizijų, kur reikėtų sirti daugiau dėmesio, ką patobulinti. „Reikalinga sambo plėtra tiek rajonuose, tiek miestuose. Taip pat reikia gerinti sporto šakos žinomumą per sporto visiems renginius su sambo technikos demonstravimo programa. Aktyviai dirbti su žiniasklaida, reikalingas mokomosios literatūros, taisyklių lietuvių kalba išleidimas, aukšto meistriškumo sportininkų motyvavimo programa“, – tobulintus dalykus atskleidė L.Obcarskas.

Jį į prezidento postą pasiūlė iki šiol federacijai vadovavęs E.Rudas, kurį naujasis vadovas pasirinko kaip LSF generalinį sekretorių. „Puikus sambo reikalų išmanymas, sportiniai ryšiai, anglų ir rusų k. žinios, gebėjimas dirbti komandoje ir daug kitų teigiamų savybių“, – savo sprendimą pagrindė KTU vyr. treneris

E.Rudo nuomone, jau atėjo laikas naujam vadovui. „Manau, kad 10 metų veiklos Lietuvos sambo federacijos lyderio poste yra ilgas laikotarpis pareikalavęs daug entuziazmo, laiko, užsispyrimo, pastangų ir energijos. Bet, mano nuomone, atėjo laikas, kai reikia naujų jėgų, jaunesnio entuziazmo, tuo labiau, kad mūsų federacijoje yra resursų, siekiant mūsų sporto šakos išsvajoto olimpinio statuso. Norėtųsi, kad pirmojo Lietuvos sambo federacijos prezidento Pranciškaus Eigmino siekiai būtų tęsiami nemažinant tempo. To ir linkiu mūsų naujajam prezidentui“, - kalbėjo LSF vadovas.

Per šiuos metus Lietuvos sambo atstovai iškovojo ne vieną svarbią pergalę svarbiausiose čempionatuose ir išsiskyrė organizuotais turnyrais ir čempionatais Lietuvoje.

Šis laikmetis buvo pažymėtas ir aukščiausio lygio Lietuvoje organizuojamomis varžybomis (Europos ir pasaulio čempionatais), aukštais sportiniais pasiekimais (triskart pasaulio, dukart Europos čempionas Sergejus Grečicho, kiekvienais metais visa eilė prizininkų Europos ir pasaulio čempionatuose). Komandinėje įskaitoje Lietuvos kovinio sambo komanda 2009 m. Europos čempionate iškovojo sidabro taurę ir dukart tapo pasaulio prizininke. Universiadoje prizininku tapo Žilvinas Zabarskas. Pirmosiose Europos žaidynėse Rūta Aksionova ir Radvilas Matukas pasipuošė bronzos medaliais. Tai jau įrašyta į sporto istoriją. Rokiškio krašto muziejuje atidaryta 1-ojo Lietuvos sambo imtynių prezidento Pranciškaus Eigmino surinkta sambo raidos Lietuvoje ekspozicija. Parengta sambo trenerių, specialistų rengimo programa“, – veiklos dešimtmečio pagrindinius pasiekimus vardijo naujasis LSF generalinis sekretorius E.Rudas.

Vilnius, balandžio 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode