Patvirtinti sportininkai, šiemet atstovausiantys Lietuvai neįgaliųjų pasaulio čempionatuose

Praėjusį ketvirtadienį Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtinti lengvosios atletikos, plaukimo bei jaunimo rinktinės sportininkai, šiemet atstovausiantys Lietuvai pasaulio čempionatuose. Susirinkimui pirmą kartą vadovavo naujai išrinktas LPOK prezidentas Mindaugas Bilius.

Į š. m. liepos 14–23 dienomis Londone vyksiantį pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatą vyks 10 sportininkų: aštuoni turintys fizinę negalią bei du atstovaujantys aklųjų ir silpnaregių federaciją. Kartu su sportininkais vyks ir aštuoni lydintys treneriai.

Į pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatą važiuoja plungiškis Modestas Grauslys, Juozas Eigminas, Donatas Dundzys, Kęstutis Skučas, Ramūnė Adomaitienė, Audrius Alzbergas, Ramūnas Verbavičius, Andrius Skuja, Mindaugas Bilius ir Jonas Spudis.

„Šiemet lengvosios atletikos rinktinė, kaip niekada, stipri. Joje turime keletą atletų, anksčiau jau lipusių ant apdovanojimų pakylos įvairiose pasaulio ir Europos varžybose. Tikimės, kad turėsime galimybę į Lietuvą parvežti ne vieną medalį“, – čempionato tikslais dalinasi LPOK prezidentas.

Rugsėjo 29–spalio 6 dienomis Meksikoje rengiamame pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionate Lietuvai atstovaus du sportininkai: Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis. Daugiausiai tikimąsi iš E. Matako, kuris praėjusių metų Rio parolimpinėse žaidynėse užėmė aštuntąją vietą.

Pirmą kartą organizuojamame pasaulio jaunimo neįgaliųjų čempionate Šveicarijoje, kuris vyks rugpjūčio 1–6 dienomis, Lietuvai atstovaus Petras Krapikas ir Egidijus Valčiukas. Šiemet būtinus normatyvus įveikė trys sportininkai, tačiau finansavimas gautas dviems. LPOK prezidentas tikisi, kad perspektyvūs sportininkai pasaulio čempionate pateks į geriausiųjų aštuntuką.

„Didžiausias mūsų iššūkis šiandien yra rasti būdų, kaip motyvuoti jaunimą siekti sporto aukštumų“, – teigia M. Bilius.

Prieš dvi savaites Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu tapęs M. Bilius teigia, kad jo pagrindinis tikslas yra iš 2020 m. Tokijo parolimpinių žaidynių parvežti daugiau medalių nei iš Rio parolimpinių.

LPOK Vykdomąjį komitetą sudaro devyni nariai: trys iš aklųjų sporto federacijos, trys iš Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, du iš Lietuvos parolimpinio komiteto, ir vienas iš Lietuvos parolimpinio sporto rėmimo fondo.

Lietuvos parolimpinio komiteto informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode