Pasaulio čempionato starte Lietuvos ledo ritulininkai užgožė Estiją

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono starte Belfaste (Didžioj Britanija) Lietuvos ledo ritulio rinktinė trečiose pirmosios dienos rungtynėse 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) įveikė Estiją.

Įvarčius Lietuvos komandai pelnė: Pijus Rulevičius (14:28, Paulius Gintautas), Aivaras Bendžius (30:18, Povilas Verenis), Ugnius Čižas (37:56, Darius Pliskauskas).

Aktyvesni lietuviai starte dažniau smūgiavo varžovams į kojas nei į vartus. Žaidimas dažniau vyko Estijos komandos pusėje, tačiau metimų buvo reta.

Jauniausio Estijos komandos žaidėjo Saveli Novikovo pražanga leido patikrinti smūgių stiprumą lietuviams, tačiau U-18 rinktinės pasaulio čempionate Korėjoje pademonstruota nulinė žaidimo daugumoje serija buvo pratęsta.

Netrukus dviems minutėms pailsėti sėdo estas Andrejus Makrovas, bet estai vėl apsigynė.

Keturiais penketais žaidė lietuviai buvo greitesni už varžovus ir tą netrukus išnaudojo. Po smūgio į P.Gintauto kojas, pastarasis skubėdamas link ritulio aplenkė estų gynėją, pasiuntė vieną prieš vartininką P.Rulevičių ir rezultatas tapo 1:0.

Pirmajame kėlinyje lietuviai pasiūlė varžovams vos tris galimybes smūgiuoti į vartus, patys sukūrė dešimt metimų.

Antrojo kėlinio pradžioje prasižengė Emilijus Krakauskas, tačiau estai patys gavo pavojingą Rolando Aliukonio metimą nuo mėlynos linijos. Antrajame kėlinyje pasirodė ir iš JAV atskridęs gynėjas Domantas Čypas, kuris į aikštę išbėgo kone iš lėktuvo.

Antrąjį įvartį suorganizavo „Energijos“ trejetas, kai po varžovų gynėjo prasto perdavimo ritulį perėmė P.Verenis ir jo siųsta ritulį link vartų puikiai į vartus nukreipė A.Bendžius – 2:0.

Dar vienas estų pašalinimas baigėsi ir ketvirtąja nesėkme daugumoje.

Trečiąjį įvartį sukūrė A.Bosas ir D.Pliskauskas, kurie po estų gynėjo klaidos išvedė U.Čižą prieš tuščius vartus ir lietuviai vėl pakėlė beveik šimtą savų aistruolių tribūnose nuo kėdžių.

Antrajame kėlinyje į varžovų vartus lietuviai metė 13 kartų, pastarieji atsakė 5 smūgiais. Ir trečiajame kėlinyje lietuviai tęsė nemalonią tradiciją ir dar du kartus neišnaudojo kiekybinės daugumos, o kartą ir prieš tris varžovus.

56-ą minutę kiekybinę persvarą įgiję estai vartininką pakeitė šeštu žaidėju, tačiau ir tai nepadėjo pasiekti įvarčio. Estai baigė dvikovą be vartininko, o Lietuvos rinktinė neišnaudojo šanso padidinti rezultatą.

Pagal metimus lietuviai buvo stipresni 33 – 13.

„Pradžioje visi jaudinomės. Buvo ir man jauduliukas. Sunkiausios buvo 5 paskutinės minutės, kai jie spustelėjo ir teko rimtai padirbėt. Dabar gerai pailsėsim ir rimtai pasiruošim olandams“, – po dvikovos sakė geriausiu lietuvių žaidėju pripažintas Artūras Pavliukovas.

„Geras pasiruošimas davė naudos. Buvome geresni visose aikštės vietose, žinoma, padėjo ir tai, kad nebuvo jų lyderio, R.Rooba pasirodė tik trečiajame kėlinyje“, – apibendrino vyriausiasis treneris Berndas Haakė.

Pirmadienį 18 val. Lietuvos laiku Lietuvos rinktinė susitiks su Nyderlandais.

Pirmose dienos rungtynėse Japonija 6:1 (2:0, 2:1, 2:0) įveikė Nyderlandus, antrajame susitikime Didžioji Britanija 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) trečiajame kėlinyje palaužė Kroatiją.

Vilnius, balandžio 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode