Europos rankinio čempionato atranka: Prancūzija sutriuškino Lietuvos rinktinę

 

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdoje Lietuvos rankinio rinktinė patyrė skaudų pralaimėjimą 17:37 elitinei Prancūzijos nacionalinei komandai. Lietuvių šansai patekti į Europos rankinio čempionatą liko tik teoriniai.

Lietuvos rinktinė patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų namuose per pastaruosius kelerius metus.

Gerdas Babarskas rungtynes „Švyturio“ arenoje pradėjo dviem greitais įvarčiais, tačiau intriga išgaravo labai greitai. Prancūzai atsakė įspūdinga atkarpa 7:0 ir nudūmė neatsigręždami.

Iš viso Lietuvos rinktinei po penkis įvarčius pelnė G.Babarskas ir Mindaugas Dumčius.

Prancūzijos rinktinė jau užsitikrino vietą Europos čempionate. Lietuviai turi laimėti paskutines rungtynes su Portugalija ir tikėtis palankių rezultatų, kurie leistų patekti į Europos čempionatą kaip geriausiai trečiajai ekipai, tačiau šansai yra labai menki.

Lietuvos varžovai prancūzai du kartus yra tapę olimpiniais (2008 ir 2012), šešis kartus pasaulio (1995, 2001, 2009, 2001, 2015 ir 2017) bei tris kartus Europos (2006, 2010, 2014) čempionais.

Sekmadienį mūsų komandos laukia paskutinės atrankos ciklo rungtynėse išvykoje su Portugalija. Į Europos čempionatą iš kiekvienos grupės patenka dvi pirmąsias vietos užėmusios rinktinės bei keturios geriausios visų grupių trečiosios komandos.

 

6 grupė

Rungt.

Perg.

Lyg.

Pral.

Įvar.sant.

Taškai

1.

Prancūzija

5

4

0

1

170:122

8

2.

Portugalija

5

4

0

1

126:115

8

3.

Rumunija

5

1

0

4

104:123

2

4.

Lietuva

5

1

0

4

114:154

2

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 17:37

Lietuvos rinktinė vėl puolė tuščiais vartais ir tai pasiteisino. Trečią įvartį pelnė M.Dumčius. G.Babarskas pasižymėjo pirmą kartą nuo pirmųjų rungtynių minučių ir vėl pelnė du įvarčius iš eilės. Lietuvos rinktinėje įvarčiu pasižymėjo ir aikštėje pasirodęs Mindaugas Urbonas. G.Babarskas pelnė jau penktą įvartį šiose rungtynėse, o prancūzai aikštėje vertėsi be dviejų žaidėjų. M.Dumčius įmetė jau ketvirtąjį įvartį. Pirmąjį įvartį pelnė Žanas Gabrielius Virbauskas. M.Dumčius realizavo 7 metrų baudinį ir pelnė jau penktąjį įvartį.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Prancūzija 9:19

Rungtynės prasidėjo Gerdo Babarsko dviem įvarčiais iš eilės, tačiau prancūzai atsakė atkarpa 7:0. Sužaidus 10 minučių, lietuvių taškų tylą nutraukė Mindaugas Dumčius. Netrukus greitoje kontraatakoje pasižymėjo Laurynas Palevičius. Lietuvos rinktinė nusprendė palikti tuščius vartus ir pulti didesnėmis pajėgomis. Tai pasiteisino. Antrą įvartį pelnė M.Dumčius. Netektis Lietuvos rinktinėje. Traumą patyrė L.Palevičius. Pirmąjį įvartį pelnė Skirmantas Pleta, bet dviem minutėms iš aikštės buvo pašalintas Nedas Buronko. Tuo iškart pasinaudojo prancūzai. Iki tol nepasižymėjęs Jonas Truchanovičius pelnė du įvarčius iš eilės. Lukas Gurskis taip pat išnaudojo lietuvių žaidimą daugumoje ir įmetė į tuščius vartus. Pirmajame kėlinyje lietuviai nerealizavo dviejų 7 metrų baudinių.

Vilnius, birželio 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode