Kinijoje per griūtį statomoje elektrinėje žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 74, penktadienį pranešė šalies žiniasklaida, o socialinių tinklų vartotojai liejo įtūžį dėl šios naujausios pramoninės nelaimės.

Daugiau nei 70 metrų aukščio statybų platforma didžiulio statomo aušinimo bokšto viduje Fengčengo elektrinėje rytinėje Dziangsi provincijoje sugriuvo ketvirtadienį paryčiais.

Oficiali naujienų agentūra „Xinhua“ nurodė, kad patvirtinta 74 žmonių žūtis, o jauniausiai nelaimės aukai buvo 23 metai. Dar du žmonės per pastolių griūtį buvo sužeisti.

Dziangsi provincijos gubernatoriaus pavaduotojas Li Yihuangas (Li Ihuangas) ir dar du pareigūnai per spaudos konferenciją nusilenkdami pagerbė nelaimės aukas ir pareiškė užuojautą jų artimiesiems, sakydami, jog yra labai prislėgti dėl to, kas nutiko.  

Nuotraukose iš nelaimės vietos Fengčenge buvo matyti didžiulė betono blokų, metalinių sijų ir lentų krūva milžiniško apvalaus statinio viduje.

Gelbėtojai su apsauginiais šalmais ir neoniniais kombinezonais iš patalpos nešė žuvusiųjų kūnus, sudėtus į oranžinės spalvos maišus.

Kinijos socialinėje žiniasklaidoje komentatoriai liejo pyktį dėl naujausios nelaimės šalies pramonėje, kurioje menkai paisoma saugos standartų, ir reikalavo nustatyti nelaimės priežastį bei nubausti už ją atsakingus asmenis.   

„Tai per daug žiauru, 74 šeimos, sugniuždytos žmogaus sukeltos nelaimės“, –   rašoma vienoje iš žinučių socialiniame tinkle „Weibo“, kuris yra Kinijos „Twitter“ atitikmuo.  

„90 proc. aukų buvo savo šeimų maitintojai“, – priduriama joje.

„Ši nelaimė atskleidė žiaurų abejingumą ir nepagarbą kiekvieno darbininko orumui ir gyvybei. Pažiūrėkite į šias aukas ir tuos vadovus, kurie buvo atsakingi už jų gyvybes – ar galite išlikti ramūs?“ – rašoma kitoje žinutėje.

Oficiali statistika rodo, kad 2015 metais Kinijoje per nelaimingus atsitikimus darbe žuvo 66 182 žmonės.

Dviejų 1 000 megavatų anglimi kūrenamos elektrinės pastatų statybos darbai Fengčengo elektrinėje prasidėjo praėjusią liepą ir buvo tikimasi juos užbaigti iki 2018 metų pradžios.

Elektrinės išplėtimas turėjo kainuoti 7,67 mlrd. juanių (per 1 mlrd. eurų).

Šanchajus, Kinija, lapkričio 25 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode