Izraelio mokslininkai atkasė unikalią 3,8 tūkst. metų senumo figūrėlę, kuri vaizduoja sėdintį ir, regis, susimąsčiusį žmogų.

Izraelio archeologijos administracija pranešė, kad skrybėlėto ir ranka smakrą parėmusio žmogaus figūrėlė neseniai buvo atrasta kasinėjimų vietoje Jehude į rytus nuo Tel Avivo.

Figūrėlė puošia 18 cm aukščio ąsotį ir buvo rasta kape su kitais įkapių daiktais, tarp jų – durklais, strėlės smaigaliais ir kirviu.

„Toks unikalus keraminis indas, pirmasis, kurį radome, atsižvelgiant į šio kapo kontekstą, gali rodyti, kad čia buvo palaidotas svarbus žmogus“, – naujienų agentūrai AFP sakė archeologijos administracijos kasinėjimų direktorius Giladas Itachas (Giladas Itačas).

Radiniai datuojami viduriniuoju bronzos amžiumi, kuris dar vadinamas kanaaniečių periodu, tačiau neįmanoma pasakyti, kas yra palaidotas žmogus ir jo kape rastų dirbinių kūrėjai, nes jie nepaliko jokių įrašų, nurodė G.Itachas.

Pasak jo, ne visai aišku, ar figūrėlė vaizduoja vyrą, ar moterį, tačiau manoma, kad vis dėlto vyrą.

„Tikslumas ir dėmesys detalėms kuriant šią beveik 4 tūkst. metų skulptūrą yra itin įspūdingi“, – sakė G.Itachas.

„Galima matyti, kad figūros veidas ... paremtas ranka tarsi susimąsčius“, – pridūrė jis.

Jeruzalė, lapkričio 26 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode