Milijonai prancūzų sekmadienį eis į savo rinkimų apylinkes rinkti centro dešiniosios Respublikonų partijos kandidatą į šalies prezidento postą; manoma, kad nugalės buvęs ministras pirmininkas Francois Fillonas (Fransua Fijonas) ir taps favoritu kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Respublikonai pirmą kartą savo istorijoje rengia JAV stiliaus pirminius rinkimus, kurie atspindi kovą tarp socialiai konservatyvaus bet ekonomikoje „radikalaus“ 62-ejų F.Fillono ir nuosaikesnio devyniais metais vyresnio Alaino Juppe (Aleno Žiupė), kuris taip yra buvęs premjeras.

Per pirmąjį rinkių ratą lapkričio 20 d. F.Fillonas pelnė 44,1 proc. balsų, A. Juppe – 28,6 proc., Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) – 20,7 proc. Antrojo rato prireikė, nes kandidatui reikia surinkti absoliučią daugumą balsų.

Visi Prancūzijos piliečiai, vyresni nei 18 metų, nesvarbu ar yra Respublikonų partijos nariai, ar ne, gali balsuoti pirminiuose rinkimuose, sumokėję 2 eurų mokestį ir pasižadėję laikytis „respublikoniškų dešiniųjų ir centro vertybių“.

Balsuoti galima 10 228 rinkimų apylinkėse nuo 8 val. ryto ( 9 val. Lietuvos laiku) iki 19 val. (20 val.) vakaro visoje šalyje.

Paryžius, lapkričio 27 d. (AFP-AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode