Vienoje centrinės Olandijos dalyje esančioje fermoje, kurioje buvo aptikta itin patogeniška paukščių gripo atmaina, buvo išpjauta 190 tūkst. ančių, sekmadienį pranešė pareigūnai ir vietos žiniasklaida.

Viruso židinys buvo aptiktas fermoje Bidinghuicenne, esančiame už maždaug 70 km į vakarus nuo Amsterdamo. Pačioje fermoje buvo išpjauta maždaug 180 tūkst. ančių, o dar 10 tūkst. – vieno kilometro spinduliu aplink ją, informavo Olandijos maisto ir saugos tarnyba NVWA.

„Trijų kilometrų spinduliu yra dar trys paukštininkystės fermos ir jos yra stebimos“, – nurodė tarnyba, kuri taip pat uždraudė gyvų paukščių ir jų produkcijos transportavimą 10 kilometrų spindulių.

Atlikti tyrimai parodė, kad minėtoje fermoje buvo užfiksuota H5N8 viruso atmaina, kris yra itin pavojinga paukščiams, nes juo užsikrėtę žūsta maždaug 30 proc. paukščių.

Anksčiau šį mėnesį Nyderlanduose buvo uždaryti zoologijos sodai, kuriuose galima liesti gyvūnus, bei uždrausta ančių medžioklė, šalies valdžiai siekiant pažaboti paukščių gripo viruso plitimą.

Paukščių gripas sudavė skaudų smūgį Nyderlandams 2003 metais, kuomet teko sunaikinti maždaug 30 mln. paukščių. Olandijos paukštininkystės fermose užauginami maždaug 106 mln. paukščių.

Haga, lapkričio 28 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode