Kolumbijoje vienas keleivinis lėktuvas, skraidinantis 81 žmogų, tarp kurių buvo ir Brazilijos futbolo klubo komanda, turėjusi žaisti regiono turnyro finale, sudužo pirmadienio vakarą netoli Medeljino tarptautinio oro uosto.

Medeljino oro uostas nurodė, kad tarp 72 keleivių ir 9 įgulos narių buvo it Brazilijos pietinio Šapeko miesto futbolo klubo „Real“ narių, turėjusių trečiadienį Medeljine žaisti prieš Kolumbijos „Atletico Nacional“ pirmosiose iš dvejų rungtynių per Pietų Amerikos taurės turnyro finalą

„Patvirtinta: lėktuvas, kurio licencijos numeris – CP2933, skraidino @ChapecoenseReal komandą. Veikiausiai esama likusių gyvų“, – sakoma oro uosto „Twitter“ pranešime.

Medeljino meras Federico Gutierrezas (Federikas Gutjeresas) taip pat sakė, kad gali būti išgyvenusiųjų katastrofą.

„Tai didžiulė tragedija“, – sakė F.Gutierrezas „Blu Radio“, važiuodamas į nelaimės vietą kalnuotoje vietovėje užmiestyje, kur, kaip manoma, prieš vidurnaktį vietos laiku nukrito užsakomojo reiso lėktuvas.

Orlaivis skrisdamas iš Bolivijos į Medeljiną sudužo Sero Gordo vietovėje, esančioje apie 50 km nuo antro pagal dydį Kolumbijos miesto.

Mero teigimu, į įvykio vietą išskubėjo greitosios pagalbos automobiliai bei gelbėtojai. Trumpųjų skrydžių lėktuvo „British Aerospace 146“ katastrofos priežastys kol kas neaiškios, bet pastarosiomis valandomis Kolumbijoje siautėjo liūtys ir perkūnija

Anksčiau pirmadienį komandos feisbuko puslapyje buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame rodoma, kaip komanda ruošėsi skrydžiui San Paulo Gvaruljoso tarptautiniame oro uoste.

Komanda iš nedidelio Šapeko miesto pateko į Brazilijos pirmąjį divizioną 2014 metais, pirmą kartą nuo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio, ir pateko į Pietų Amerikos futbolo supertaurės (Recopa Sudamericana) finalą praėjusią savaitę, kai įveikė legendinę Argentinos San Lorenso komandą.

„Manoma, kad lėktuve baigėsi degalai“, – naujienų agentūrai AFP sakė netoliese esančio Sechos miesto meras Elkinas Ospina.

Jo teigimu, į įvykio vietą atvyko pareigūnai, o ligoninės ir sveikatos centrai ruošiasi priimti sužeistuosius.

Medeljino oro uostas savo „Twitter“ paskyroje rašė, kad sudužimo vieta dėl nepalankių orų gali būti pasiekiama tik keliais.

Kolumbijos civilinės aeronautikos agentūra nurodė, kad, reaguodama į nelaimę, į oro uostą išsiuntė savo komandą.

Bogota, lapkričio 29 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode