Vidurio Kinijos anglių kasykloje antradienį nugriaudėjus sprogimui žuvo aštuoni žmonės, o dar trys dingo, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Sprogimas įvyko apie 1 val. 30 min. vietos laiku „Zoubao“ kasykloje, esančioje Hunano provincijoje. 17 žmonių pavyko išvengti sužalojimų ir tik vienas iš darbuotojų buvo sužeistas, sakoma valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ pranešime ir Valstybinės darbo saugos administracijos antradienio pranešime.

Administracija kol kas nenustatė sprogimo priežasties, tačiau nurodė, kad įvykio vieta yra „daug dujų išskirianti kasykla“. Tokių nelaimių kasyklose neretai nutinka, kai ugnis ar elektros žiežirba uždega dujas, besiveržiančias iš anglių tarpsluoksnių. Ventiliacijos sistemos turėtų užtikrinti, kad dujos nesikauptų.

Kinija yra didžiausia pasaulyje anglių gamintoja ir vartotoja. Šalies kasybos pramonė ilgą laiką buvo tarp pačių pavojingiausių pasaulyje. Valstybinė darbo saugos administracija pripažįsta, kad su tokiomis nelaimėmis susiduriančios anglių kasyklos galbūt ignoruoja pagrindinius priežiūros reikalavimus.

Pekinas, vasario 14 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode