Taivane sielvarto apimti artimieji antradienį susirinko gedėti po senyvus vietos turistus vežusio autobuso avarijos, nusinešusios 33 žmonių gyvybes.

Ši nelaimė ištiko 44 žmonių grupę, pirmadienio vakarą grįžtančią po ekskursijos viename ūkyje salos viduryje esančiame Taidžongo regione, kur senjorai buvo nuvykę pasigėrėti pavasariniu vyšnių žydėjimu. Jų autobusas nuslydo nuo kelio sostinės Taibėjaus pakraštyje ir apvirto.

Po nelaimės ant šono apvirtęs autobusas gulėjo šalikelėje. Šalia jo ant žemės buvo suguldyti baltai uždengti žuvusiųjų palaikai, informavo naujienų agentūros AFP korespondentas.

Vėliausia auka mirė antradienio rytą nuo daugybinių sužalojimų ir vidinio kraujavimo, todėl avarijos aukų padaugėjo iki 33, pranešė Vanfango ligoninė.

Policija aiškinasi, ar autobusas neviršijo leistino greičio, nurodė žiniasklaida.

Viename vaizdo įraše, esą nufilmuotame iš paskos važiavusio automobilio vaizdo registratoriumi, matyti, kaip autobusas išsuka iš pagrindinio greitkelio į šalutinį kelią, nuvirsta ant šono ir sudūžta. Sulamdyto metalo kruva virtusį autobusą vėliau teko iškelti kranais.

Avarijos metu keleiviai miegojo, o vienas gyvas likęs žmogus pasakojo apie patirtą „pragarą“.

„Autobusas smarkiai pasviro važiuodamas posūkiu, o žmonės pabudo ir klykė“, – dienraščiui „The China Times“ pasakojo 54 metų Hsiao Shiu-hua (Siao Šiuhua).

Antradienį katastrofos vietoje susirinkę aukų artimieji atliko religinį ritualą mirusiųjų sieloms nuraminti. Jie mėtė banknotus ant šlaito, nuo kurio nulėkė autobusas, ir meldėsi.

Šeimų nariai, kai kurie apsipylę ašaromis, taip pat susirinko vienuose laidojimo namuose Taibėjuje, kur buvo išvežti dalis palaikų. Vienas iš giminaičių sakė, kad kelionių agentūra, organizavusi šią išvyką, turėtų „prisiimti atsakomybę“ dėl nelaimės.

Kai kuriuose pranešimuose sakoma, kad autobuso vairuotojas dirbo be pertraukos 14 valandų.

Tačiau Taivano kelionių agentų asociacijos atstovas Ringo Lee (Ringas Li) teigė, kad vairuotojas buvo „pakankamai pailsėjęs“ prieš išveždamas šią grupę į populiarią vaizdingą Ulingo vietovę.

Vairuotojas anksčiau buvo dukart baustas už eismo taisyklių pažeidimus, įskaitant vairavimą neprisisegus saugos diržu, bet niekada nebuvo įkliuvęs vairuojantis neblaivus, nurodė Susisiekimo ministerija.

Pasak R.Lee, 19 metų senumo autobusas „Volvo“ buvo „aukštos klasės mašina“, o ministerija nurodė, kad jo techninė apžiūra turėjo būti atlikta ateinantį balandį.

Taibėjus, vasario 14 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode