Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) mirtininko sprogdintojo atakos vienoje garsioje sūfijų šventovėje Pakistano pietuose aukų skaičius išaugo iki 75 žmonių, pranešė pareigūnai.

Šis išpuolis yra pražūtingiausias šalyje per ilgesnį kaip dvejų metų laikotarpį.

Sprogdintojas įėjo į Lalo Shahbazo Qalandaro (Lalo Šahbazo Kalandaro) mauzoliejų Sehvano mieste ir detonavo bombą tarp dešimčių maldininkų. Saugumo pareigūnai sakė, kad per šią ataką žuvo mažiausiai 75 žmonės, o tarp aukų buvo mažiausiai 20 moterų ir devyni vaikai.

Aukų skaičių patvirtino Sindo provincijos aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas Fazalas Palejo (Fazalas Paledžas).

IS propagandos agentūros „Amaq“ išplatintame pranešime sakoma, kad išpuolį organizavo ši džihadistų grupuotė ir kad jos taikinys buvo „šiitų susirinkimas“.

Sunitų ekstremistai sūfizmą, šiizmui artimą mistiškąją islamo atmainą, laiko nukrypimu nuo tikrojo tikėjimo. Pakistane ši religinė bendruomenė jau ne kartą yra tapusi atakų taikiniu.

Išpuolio liudininkas Raja Somro (Radža Somras) sakė vietos televizijai, kad mirtininkas susisprogdino, kai šimtai žmonių dalyvavo religiniame šokyje – dhamale.

„Visur mačiau lavonus. Mačiau moterų ir vaikų kūnų“, – pasakojo jis.

Šventovės prievaizdas Ghazanfaras Shahas (Gazanfaras Šahas) sakė, kad mauzoliejuje, į kurį patenkama per dvejas paauksuotas duris, nebuvo laikomasi griežtų saugumo taisyklių.

Premjeras Nawazas Sharifas (Navazas Šarifas) pažadėjo, kad saugumo tarnybos suras šio išpuolio organizatorius.

„Už kiekvieną tautos kraujo lašą bus atkeršyta – ir atkeršyta nedelsiant, – sakoma Pakistano kariuomenės vado generolo Qamaro Javedo Bajwos (Kamaro Džavedo Badžvos) pranešime. – Nebebus jokių suvaržymų.“

JAV Valstybės departamentas pasmerkė šią ataką ir pasisiūlė padėti Pakistanui surasti kaltininkus bei patraukti juos atsakomybėn.

„Palaikome Pakistano žmones ir jų kovą su terorizmu; liekame įsipareigoję saugumui Pietų Azijos regione“, – sakoma Valstybės departamento atstovo spaudai Marko Tonerio (Marko Tounerio) pranešime.

Ketvirtadienį įvykdytas sprogdinimas yra didžiausia pagal aukų skaičių ataka Pakistane nuo 2014 metų gruodžio 16 dienos, kai kovotojai užpuolė vieną kariuomenės vadovaujamą mokyklą Pešavare ir nužudė 154 žmones, daugiausiai moksleivius.

Karačis, Pakistanas, vasario 17 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode