Egipto archeologai netoli pietinio Luksoro miesto esančioje 3 tūkst. metų senumo kapavietėje rado keletą mumijų, spalvingų medinių sarkofagų ir daugiau nei tūkstantį laidotuvių statulėlių, antradienį pranešė Egipto senienų ministerija apie šį „svarbų atradimą“.

XVIII dinastijos kapavietė, kurioje iš pradžių buvo palaidotos mažiausiai aštuonios mumijos, rasta netoli garsiojo Karalių slėnio esančiame Draa Abul Nagos nekropolyje. Ji priklausė kilmingam asmeniui, vardu Userhatas, kuris dirbo miesto teisėju, sakoma ministerijos pranešime.

XXI dinastijos laikais, maždaug prieš 3 tūkst. metų, kapavietė buvo atidaryta ir joje buvo palaidota daugiau mumijų, siekiant apsaugoti jas nuo tais laikais siautėjusių kapų plėšikų, sakė archeologų vadovas Mostafa Waziri (Mostafa Vaziris) kasinėjimų vietoje.

„Labai nustebome, (išvydę), kiek ten visko sukaupta“, – sakė senienų ministras Khaledas al Enany žurnalistams. – Radome daugybę ušebtų (laidotuvių statulėlių), daugiau nei 1 tūkstantį. Tai yra svarbus atradimas“.

Ušebtai – kapo šeimininko tarnai – turėjo jam padėti jo pomirtiniame gyvenime.

Anksčiau pareigūnai sakė, kad archeologai rado šešias mumijas, o vėliau pranešė apie dar dvi.

„Ten yra 10 karstų ir aštuonios mumijos. Kasinėjimai tęsiasi“, – sakė M. Waziri.

Kapavietės viduje baltas kaukes ant veidų užsidėję archeologai su lateksinėmis pirštinėmis tikrino sarkofagus, išmargintus raudonos, mėlynos, juodos, žalios ir geltonos spalvų dažais, o ant jų dangčių buvo išdrožinėti mirusiųjų veidai.

Atradimų gali daugėti

Sarkofagai išsilaikė gana gerai, nors kai kurie jų per daug metų suskilo ir apdūlėjo.

Archeologai tiria viename iš karstų rastą į lininį audinį suvyniotą mumiją.

Kapavietėse taip pat rasti baltos, oranžinės, žalios spalvų puodai.

Šis nekropolis yra kitoje Nilo pusėje nuo Luksoro, kur buvo palaidota daug garsių Egipto faraonų, tarp jų ir Tutanchamonas.

„Pagal piešinius ant lubų“ archeologams pavyko nustatyti kapavietės amžių, sakė M.Waziri.

Luksoras, Egiptas, balandžio 18 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode