Daugiau nei pusšimtis vaikų ketvirtadienį buvo evakuoti iš ligoninės Venesuelos sostinėje.

Vyriausybė nurodė, kad vaikai buvo evakuoti, kai ligoninę puolė ginkluotos gaujos. Tuo tarpu opozicija skelbia, kad tai teko padaryti dėl ašarinių dujų, kurios buvo panaudotos neramumams malšinti.

Ketvirtadienį vakare, kai sostinėje po dar vienos demonstrantų ir policijos susirėmimų dienos toliau tęsėsi protestai ir plėšikavimas, vyriausybė ir opozicija svaidėsi kaltinimais dėl įvykių Karakaso gimdymo namuose.

„Tarptautinės bendrijos akivaizdoje smerkiu tai, kad opozicijos pasamdytos ginkluotos gaujos užpuolė gimdymo namus, kuriuose buvo 54 vaikai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė užsienio reikalų ministrė Delcy Rodriguez (Delsi Rodriges).

Ji pridūrė, kad prezidentas Nicolas Maduro (Nikolas Maduras) nurodė evakuoti ligoninę.

Tačiau vienas iš opozicijos lyderių Freddy Guevara (Fredis Gevara) atmetė šiuos kaltinimus. Jis pavadino D.Rodriguez „neatsakinga“ ir sakė, kad ligoninė evakuojama dėl „jūsų diktatūros naudojamų ašarinių dujų“.

Demonstrantai žada ryžtingai tęsti savo kampaniją ir pasiekti, kad N.Maduro atsistatydintų. Tris savaites vykstančių politinių neramumų metu jau žuvo aštuoni žmonės, trys jų – trečiadienį.

Anksčiau ketvirtadienį policija panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas, siekdama išsklaidyti tūkstančius eitynėse dalyvavusių demonstrantų, kai šie pasiekė svarbią Karakaso magistralę. Policijai teko šiek tiek atsitraukti, kai kaukėti protestuotojai ėmė svaidyti į pareigūnus akmenis ir Molotovo kokteilius.

Protestuotojai kaltina N.Maduro, velionio šalies lyderio Hugo Chavezo (Hugo Čaveso) 1999-aisiais pradėtos kairiosios pakraipos „Bolivaro revoliucijos“ tęsėją, dėl ekonominės krizės, kurią sukėlė smukusios naftos kainos. Recesija Venesueloje trunka jau trejus metus: šalyje trūksta maisto produktų, vaistų ir pagrindinių buities prekių.

N.Maduro tvirtina, kad jį nušalinti siekiančius protestuotojus remia Jungtinės Valstijos.

Ketvirtadienį prezidentas pareiškė, kad opozicija pasirengusi pradėti politinį dialogą. Tačiau jo oponentai tai paneigė.

Karakasas, balandžio 21 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode