Reklama 1

Prancūzijos pareigūnų dėl išpuolio Paryžiuje ieškotas įtariamasis prisistatė į Belgijos policiją

Įtariamas teroristas, kurio po Paryžiaus centre ketvirtadienio vakarą surengtų šaudynių ieškojo Prancūzijos teisėsauga, prisistatė į Belgijos policiją, penktadienį pranešė Prancūzijos Vidaus reikalų ministerija.

„Vyras, kurio paiešką buvo paskelbę Belgijos pareigūnai, pats prisistatė į Antverpeno policijos nuovadą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Prancūzijos VRM atstovas Pierre'as-Henry Brandet (Pjeras Anri Brandė).

Radijui „Europe 1“ jis teigė, kad kol kas yra „per anksti pasakyti“, ar tas vyras, apie kurį pranešė Belgija, yra susijęs su ketvirtadienį Eliziejaus Laukų bulvare įvykusiomis šaudynėmis. Teisėsaugai žinomas 39 metų radikalas nušovė vieną policininką, o dar du pareigūnus sužeidė. Vėliau užpuoliką nukovė policija.

Per išpuolį taip pat buvo sužeista viena užsienietė turistė.

Už šaudynes, kurios įvyko likus vos trims dienoms iki pirmo Prancūzijos prezidento rinkimų rato, atsakomybę prisiėmė džihadistų organizacija „Islamo valstybė“. Šalyje tebegalioja aukščiausio lygio nepaprastoji padėtis po 2015 metais prasidėjusios virtinės atakų, nusinešusių daugybę gyvybių.

Prancūzų tyrimui artimas šaltinis pranešė, kad 35 metų įtariamasis šiuo metu yra apklausiamas Antverpene. „Labai pavojingu“ vadinamo vyro Belgijos policija ieškojo atskirame tyrime.

Per kratą jo namuose belgų pareigūnai rado ginklų, balaklavų ir traukinio bilietą į Prancūziją. Įtariamasis veikiausiai planavo išvykti ketvirtadienio rytą, likus kelioms valandoms iki šaudynių Paryžiaus centre.

Tuo tarpu Prancūzijoje antiteroristinė policija apklausė tris užpuoliko pažįstamus, nurodė šaltiniai teisėsaugoje.

Tie trys asmenys buvo sulaikyti per reidus praeitą naktį rytiniuose Paryžiaus priemiesčiuose.

Paryžius, balandžio 21 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode