Viename oficialiame Šiaurės Korėjos tinklalapyje pirmadienį buvo perspėta, kad Pchenjanas „nušluos“ Jungtines Valstijas, jeigu Vašingtonas pradės karą šiame pusiasalyje, taip pratęsiant abipusį žvanginimą ginklais, smarkiai padidinusį įtampą regione.

JAV lėktuvnešis „Carl Vinson“ per „kelias dienas“ turi atplaukti prie Korėjos pusiasalio, šeštadienį sakė JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as (Maikas Pensas), kuris kalbėjo pasirodžius pranešimams, kad Šiaurės Korėja gali rengtis šeštam branduoliniam bandymui.

Manoma, kad Pchenjanui dar toli iki savo tikslo sukurti raketą, galinčią pasiekti pagrindinę JAV teritorijos dalį, tačiau ši uždara valstybė pastarosiomis savaitėmis suintensyvino savo retoriką ir vien šį mėnesį įvykdė du raketų bandymus.

Laikraštis „Rodong Sinmun“ – oficialus valdančiosios Darbininkų partijos ruporas – virtinėje redakcijos skilties komentarų rašė, kad Šiaurės Korėjos pajėgos neatgrasytos ir kad greitu laiku laukiamas JAV karinio laivyno kovos grupės atvykimas yra „atviras karinis šantažas“.

„Tokie grasinimai gali išgąsdinti kokią medūzą, bet niekada neveiks KLDR“, – pirmadienį rašė „Rodong Sinmun“, pavartodamas oficialaus šalies pavadinimo – Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos – akronimą.

Diena anksčiau jis rašė, kad Šiaurės Korėjos revoliucinės pajėgos yra „pasirengusios vienu smūgiu nuskandinti JAV atominį lėktuvnešį“.

Pchenjano retorika paaštrėja kiekvieną pavasarį, JAV ir Pietų Korėjai rengiant bendras pratybas, kurias jis laiko Šiaurės Korėjos užpuolimo repeticijomis.

Šiaurės Korėjos propagandos svetainės „Uriminzokkiri“ redakcijos komentare pirmadienį teigiama, kad lėktuvnešio „Carl Vinson“ pasiuntimas signalizuoja karą: „Tai įrodymas, kad invazija į Šiaurės (Korėją) kasdien artėja.“

Komentare, kurį, kaip nurodoma, parašė karininkas, sakoma, kad Vašingtonas „labai apsiskaičiuoja“ lygindamas Šiaurės Korėją su Sirija, kuri nesurengė „nedelsiamos kontratakos“ po JAV sparnuotųjų raketų smūgio anksčiau šį mėnesį.

Atakos atveju „pasaulis pamatys, kaip neapdairūs Vašingtono atominiai lėktuvnešiai virsta didžiule plieno krūva ir palaidojami jūroje ir kaip šalis pavadinimu Amerika nušluojama nuo Žemės“, rašoma komentare.

Spėjama, kad Šiaurės Korėja, kuri antradienį minės 85-ąsias savo armijos įkūrimo metines, ta proga gali įvykdyti dar vieną bandymą.

Tačiau ji niekada nėra išbandžiusi tarpžemyninės balistinės raketos, galinčios nuskrieti pakankamai toli, kad būtų įmanomas smūgis žemyninei JAV teritorijos daliai – nors Pchenjanas turi ambicijų pasigaminti tokią raketą. Taip pat nėra žinoma, ar Pchenjanas jau yra pasigaminęs raketų branduolinių kovinių galvučių.

JAV pareigūnai ne kartą perspėjo, kad siekiant pažaboti Šiaurės Korėjos ambicijas dėl ginklų svarstomos „visos galimybės“, tarp jų – kariniai smūgiai.

Seulas, balandžio 24 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode