SSC

 

Maskva, gegužės 17 d. (AFP-„Interfax“-BNS). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Maskva gali pateikti savo užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo), kaltinamo netinkamu įslaptintos žvalgybos informacijos atskleidimu, pokalbio įrašą.

„Jeigu JAV administracijai tai pasirodys įmanoma, esame pasiruošę pateikti Lavrovo ir Trumpo pokalbio įrašą JAV Senatui ir Kongresui“, – per spaudos konferenciją Sočyje sakė V.Putinas.

„Aišku, tuo atveju, jeigu amerikiečių administracija to panorės“, – pridūrė jis.

Pirmadienį dienraštis "The Washington Posto" pranešė, pranešė, kad D.Trumpas per anksčiau šį mėnesį įvykusį susitikimą Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui ir šalies ambasadoriui JAV Sergejui Kisliakui atskleidė itin slaptos informacijos apie džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ (IS). Laikraštis citavo vieną JAV administracijos šaltinį, sakiusį, kad šis žingsnis "sukėlė pavojų itin svarbiam informacijos apie Is šaltiniui".

Tačiau Baltieji rūmai tokius kaltinimus neigė.

Pats šalies prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė turėjęs „visas teises“ pasidalyti su Rusija „faktais, susijusiais su terorizmu ir avialinijų skrydžių saugumu“.

D.Trumpui metami kaltinimai išprovokavo raginimų paskirti specialųjį prokurorą, kuris ištirtų prezidento ryšius su Rusija. Maža to, net imta svarstyti, ar galima būtų inicijuoti jo apkaltos procesą.

Tačiau V.Putinas pasmerkė šiuos pareiškimus ir sakė, kad Amerikos politinę bendruomenę apėmusi "schizofrenija".

"Matome, kad Jungtinėse Valstijose vystosi politinė schizofrenija. Niekaip kitaip negaliu paaiškinti kaltinimų pareigas einančiam prezidentui, kad jis išdavė Lavrovui kažkokias paslaptis", - pareiškė Kremliaus vadovas.

"Beje, šiandien jau su juo (S.Lavrovu) kalbėjausi. Teks pareikšti jam pastabą, papeikimą, nes jis su manimi šiomis paslaptimis nepasidalijo. Nei su manimi, nei su Rusijos specialiųjų tarnybų atstovais. Jis labai blogai pasielgė", - sarkastiškai kalbėjo V.Putinas.

Maskva, gegužės 17 d. (AFP-„Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode