SSC

 

Netoli Everesto viršūnės žuvo amerikietis alpinistas, o alpinistas iš Indijos dingo, sėkmingai įveikęs viršūnę ir kopdamas žemyn kalno šlaitu, sekmadienį pranešė ekspedicijos organizatoriai.

50-metis Rolandas Yearwoodas (Jervudas) iš Džordžianos (Alabamos valstijoje) žuvo sekmadienį, tačiau daugiau detalių nepateikiama, pasakojo Murari Sharma (Muraris Šarma) iš Nepalo sostinėje Katmandu įsikūrusios agentūros „Everest Parivar Expedition“.

Indų alpinistui Ravi Kamarui pasidarė bloga, šeštadienį leidžiantis nuo viršukalnės, ir jis nepasirodė artimiausioje stovykloje, o jį lydėjęs šerpa iš Nepalo sėkmingai pasiekė stovyklą, tvirtino Thupdenas Sherpa (Thupdenas Šerpa) iš „Arun Treks and Expedition“.

Vedlys taip pat jautėsi prastai, tačiau sugebėjo atšliaužti iki paskutinės stovyklos „South Col“, esančios 8 tūkst. metrų aukštyje, teigė Th.Sherpa ir pridūrė, kad vedliui diagnozuoti nušalimai, ir jis buvo prijungtas prie deguonies balionų.

Trijų šerpų gelbėjimo komanda sraigtasparniu atvyko į antrąją stovyklą, iš kurios kopė kalno šlaitu ir ieškojo dingusio alpinisto.

R.Kamaras su savo vedliu 8850 metrų viršūnę pasiekė šeštadienį apie 13 val. 30 min., tas laikomas vėlyvu, netoliese alpinistų buvo nedaug , kai jie pasuko atgal, sakė Th.Sherpa.

R.Yearwoodas yra trečias alpinistas, žuvęs Evereste šių metų pavasariniu kopimo laikotarpiu, prasidėjusiu kovo mėnesį ir tebesitęsiančiu gegužę.

Nepalo turizmo departamentas šiemet yra išdavęs 371 leidimą kopti į šį kalną. Tiek daug norinčiųjų susirinko matyt ir todėl, kad daugelis negalėjo kopti 2014 ir 2015 metais.

2015-aisiais kopimas buvo nutrauktas žuvus 19 alpinistų, žemės drebėjimo sukeltai lavinai užgriuvus bazinę stovyklą, tada dar 61 žmogus buvo sužeistas. 2014-aisiais lavina prie Khumbu ledokričio pražudė 16 šerpų.

Turėjusieji leidimus kopti 2014-aisiais gali gauti nemokamai naujus iki 2019-ųjų, o 2015-aisiais – tik šiemet.

Už tokį leidimą alpinistai Nepalo vyriausybei paprastai turi susimokėti po 11 tūkst. JAV dolerių \.

Katmandu, gegužės 21 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode