SSC

 

Vidutiniškai 19,5 proc. pasaulio žmonių kenčia nuo nutukimo, rodo naujausi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenys.

Jungtinės Valstijos yra daugiausiai problemų šiuo požiūriu turinti pasaulio šalis – nutukusiais yra laikoma 38,2 proc. vyresnių nei 15 metų amerikiečių. Ekspertai prognozuoja, kad iki 2030 metų tokių žmonių JAV bus net 47 procentai.

Antroje vietoje pagal nutukusių gyventojų dalį yra Meksika, kur tokių gyventojų yra 32,4 proc., o daugiau nei 70 proc. turi antsvorio. Pagal pastarąjį rodiklį Meksika užima pirmąją vietą pasaulyje ir net šiek tiek lenkia JAV.

Toliau šiame sąraše atsidūrė Naujoji, Zelandija, Vengrija ir Australija. Šeštąją vietą pagal nutukusių gyventojų skaičių užima Didžioji Britanija.

Nors labiausiai nutukusių žmonių sąraše Rusijos nėra, tačiau, remiantis EBPO duomenimis, nuo nutukimo šioje šalyje kenčia 23,2 proc. moterų ir 14,5 proc. vyrų.

Sveikiausi kūno masės indekso požiūriu yra Japonijos gyventojai, tarp kurių nutukusių yra tik 3,7 proc.

Daugumoje šalių antsvoriu skundžiasi daugiau moterų negu vyrų. Išimtys yra Australija, Didžioji Britanija, Kanada ir Lenkija.

EBPO tyrimo metu buvo pastebėtas tam tikras ryšys tarp žmonių kūno masės ir jų išsilavinimo, ypač tarp moterų. Remiantis tyrimo duomenimis, mažiau išsilavinusioms moterims gresia 2–3 kartus didesnė rizika nutukti.

Tyrimo autoriai taip pat pastebėjo ryšį tarp žmonių kūno masės ir jų karjeros perspektyvų. Pilnesni asmenys turi mažiau sėkmingos karjero perspektyvų nei lieknesni jų kolegos. Jie uždirba vidutiniškai 10 proc. mažiau ir išdirba mažiau darbo valandų, nes paprastai dažniau serga.

EBPO prognozuoja, kad nutukusių žmonių skaičiaus augimas pasaulyje tęsis mažiausiai iki 2030 metų.

Siekiant kovoti su pasaulio gyventojų antsvoriu, mokslininkai siūlo ant maisto pakuočių skelbti informaciją ne tik apie produktų kaloringumą, bet ir tai, kiek vienas ar kitas produktas yra naudingas žmogaus sveikatai. Be to, rekomenduojama mokyti sveikos mitybos per socialinius tinklus ir kurti specialias programėles.

Paryžius, gegužės 22 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode