SSC

 

Paryžiaus Eiffelio ( Eifelio) bokštas antradienio vidurnaktį paskęs tamsoje, pagerbiant 22 per išpuolį Mančesterio arenoje žuvusių žmonių atminimą, paskelbė Paryžiaus rotušė.

Panašiai Eiffelio bokšto apšvietimas buvo išjungtas ir po kitų panašių džihadistų atakų Londone, Sankt Peterburge ir Stokholme, taip pat po 2015 lapkričio mėnesio išpuolių Paryžiuje bei demonstruojant palaikymą Sirijos Alepo miesto gyventojams 2016 metų gruodį.

„Nusitaikydami į Mančesterį, teroristai norėjo atakuoti ir bendras mūsų vertybes, mūsų nesilpstantį atsidavimą demokratijai, laisvei, humaniškumui ir bendruomenei“, – sakoma Paryžiaus merės Anne Hidalgo (An Hidalgo) pareiškime.

„Šių bergždžių ir nuolatinių grasinimų akivaizdoje didieji miestai privalo susiburti į vieningą frontą, – pridūrė ji. – Tiems vaikams, tiems jauniems žmonėms, jų tėvams, kuriuos palietė ši terorizmo ataka... aš noriu pasakyti, kad paryžiečiai, kuriems pažįstamas toks išbandymas, yra su jais“.

Artimiausiomis dienomis Paryžiuje numatyti koncertai ir kiti renginiai, „suprantama“, įvyks, pridūrė ji.

„Taip bus parodyta, kad tebesame tvirti, ir mūsų gyvenimo būdas yra nepalaužiamas. Toks yra geriausias įmanomas atsakas tiems, kuriuos valdo fanatizmas ir neapykanta“ , – nurodoma pareiškime.

Pirmadienio vakarą per JAV popmuzikos žvaigždės Arianos Grandė (Arianos Grandės) koncertą šiaurės vakariniame Anglijos mieste sprogdintojui detonavus sprogstamąjį užtaisą žuvo 22 žmonės, dar dešimtys buvo sužeisti. Šis išpuolis buvo kruviniausias Britanijoje per pastaruosius 12 metų.

Paryžius, gegužės 23 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode