Pagyvenęs australas, į kurio valtį įšoko jaunas didysis baltasis ryklys, patyrė didžiausią gyvenimo išgąstį, bet atsipirko lengvu rankos sužeidimu.

73 metų Terry Selwoodas (Teris Selvudas) mėgavosi žvejyba ir ramybe netoli Evanso kyšulio Naujajame Pietų Velse, bet staiga jį mirtinai išgąsdino netikėtas ryklio vizitas.

„Pastebėjau virš valties praskriejant kažkokį šešėlį ... ryklio krūtinės pelekas kliudė man dilbį ir parbloškė mane; sukdamasis nukritau ant visų keturių, – šeštadienį transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“ (ABC) pasakojo vyras. – Jis praskriejo tiesiai virš variklio ir nudribo ant (valties) dugno.“

Ryklys buvo 2,7 m ilgio, tad 4,5 m ilgio bei 1,4 m pločio valtyje tapo ankšta.

„Ten buvau aš, keturpėsčias – jis spokso į mane, aš spoksau į jį, o tada jis pasileido šokinėti ir purtytis, o man nepavyko pakankamai greit užsiropšti ant planšyro (valties viršutinio krašto), – sakė T.Selwoodas. – Žvelgiau žemyn ir galvojau: „Velniai rautų, mano valtyje ryklys.“

„Gan smarkiai kraujavau, buvau priblokštas, negalėjau užfiksuoti, kas įvyko, o tada pamaniau: „Dieve, man reikia nešdintis iš čia“, – pasakojo jis.

Žvejui pavyko sugraibyti radijo siųstuvą ir išsikviesti savanorius jūrų gelbėtojus. Šie vyrą paėmė jį iš valties ir nuplukdė į krantą. Ten jam buvo suteikta pagalba dėl nuplėštos rankos odos.

Gelbėtojai grįžo paimti valties ir nugaišusio nepageidaujamo “keleivio”. Vietos pareigūnas sakė, kad tai buvo didysis baltasis ryklys.

T.Selwoodas pasakojo, kad žvejoja jau beveik 60 metų, bet tokio dalyko dar nebuvo patyręs.

„Būdavo, kad jie atplaukia ir perbraukia valties šoną; kartą baltasis ryklys plaukiojo aplink mano valtį – ir būdavo, kad jie pavagia žuvį man nuo meškerės, bet niekas dar nebuvo iškrėtęs tokio dalyko“, – sakė jis.

Sidnėjus, Australija, gegužės 29 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode