Vidurio Indonezijos Sulavesio salą pirmadienį vakare sukrėtė 6,8 balo stiprumo žemės drebėjimas, per kurį buvo sužeisti mažiausiai trys žmonės ir buvo apgadinta pastatų.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad žemės drebėjimo epicentras buvo retai apgyventame rajone, už 79 km į pietryčius nuo Sulavesio sostinės Palu, o hipocentras – negiliai, 9,1 kilometrų gylyje. Požeminiai smūgiai užfiksuoti apie 22 val. 35 min. vietos (17 val. 35 min. Lietuvos laiku).

Drebėjimus stebinti Indonezijos Meteorologijos, klimatologijos ir geofizikos agentūra pranešė, kad į pietryčius nuo epicentro esančiame Poso mieste buvo apgadinta pastatų, o aplinkiniuose kaimuose – namų ir bažnyčių.

Mažiausiai trys kaimų gyventojai buvo paguldyti į ligoninę dėl galvos traumų, nurodė agentūra, kuri taip pat paskelbė Pose padarytos žalos nuotraukų „Twitter“. Vienoje nuotraukoje matyti sugriuvęs pastatas, kitoje – parduotuvė, kurioje prekės ant grindų buvo pabirusios prekės.

Indonezijos meteorologijos, klimatologijos ir geofizikos agentūra užregistravo 14 pakartotinių požeminių smūgių, kurių stiprumas buvo iki 5,2 balo. Per žemės drebėjimus, kurių židinys būna negiliai, paprastai padaroma daugiau žalos paviršiuje, nors tokiu atveju paprastai paveikiama mažesnė teritorija.

Agentūra taip pat nurodė, kad sausumoje įvykęs drebėjimas negalėjo sukelti jokio cunamio.

Indonezija priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno ugnies žiedui – tektoninių lūžių lankui, kuriame dažnai įvyksta žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų. Gruodį vakarinę Ačeho provinciją supurtęs žemės drebėjimas nusinešė daugiau kaip 100 gyvybių. Tąkart buvo sužeista daugybė žmonių, o dešimtys tūkstančių vietos gyventojų liko be namų.

2004 metais stiprus žemės drebėjimas ir cunamis Indijos vandenyne pareikalavo 230 tūkst. gyvybių daugiau kaip dešimtyje šalių, daugiausia – Indonezijoje.

Džakarta, gegužės 30 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode