Kabulo diplomatiniame rajone trečiadienio rytą detonavus galingam užtaisui žuvusiųjų skaičius artėja prie 100, dar per 300 buvo sužeisti, pranešė Afganistano sveikatos apsaugos ministerija.

„Deja, aukų skaičius pasiekė 80 kankinių (žuvusiųjų), per 300 sužeista, tarp jų daug moterų ir vaikų“, – sakė ministerijos atstovas Waheedas Majrohas (Vahidas Madžrohas). Jis pridūrė, kad šie skaičiai tebedidėja, nes iš po nuolaužų ištraukiama daugiau lavonų.

Manoma, kad mirtininkas apie 8 val. 30 min. vietos (7 val. Lietuvos) laiku detonavo sprogmenų prikrautą sunkvežimį Zanbako aikštėje.

„Sunaikinti arba apgadinti daugiau kaip 50 automobilių“, – sakoma ankstesniame Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Įvykio vietoje – rajone, kur įsikūrusios daug užsienio ambasadų – ant žemės gulėjo daug sužeistų arba žuvusių žmonių, o į padangę pakilo didžiulis dūmų debesis. Sprogimo banga išdaužė pastatų, tarp jų kelių diplomatinių atstovybių, langus šimtų metrų spinduliu.

„Šiuo metu turiu informacijos, kad padaryta materialinės žalos Prancūzijos ambasadai. Taip pat padaryta materialinės žalos Vokietijos ambasadai“, – Prancūzijos radijui „Europe 1“ sakė šios šalies Europos reikalų ministrė Marielle de Sarnez (Mariel de Sarnez).

Indijos ir Japonijos ambasados irgi nurodė patyrusios žalos.

Incidento liudininkai pasakojo apie gatves užkimšusius dešimtis automobilių, bėgusius slėptis sužeistus žmones ir panikos apimtas moksleives. Vėliau vyrai ir moterys mėgino prasiveržti pro įvykio vietą apsupusias saugumo pajėgas, kad surastų savo mylimus žmones.

Kol kas neaišku, kas buvo konkretus šio išpuolio taikinys. Vis dėlto jis pabrėžia didėjantį nesaugumą Afganistane, kur kariuomenė patiria daug nuostolių dėl susirėmimų su kovotojais ir dezertyravimo. Vyriausybė nekontroliuoja daugiau kaip trečdalio šalies teritorijos.

Praėjus daugiau kaip valandai po sprogimo greitosios pagalbos automobiliai tebevežė sužeistuosius į ligonines, o ugniagesiai gesino gaisrus keliuose pastatuose.

Vidaus reikalų ministerija paragino Kabulo gyventojus aukoti kraujo ir sakė, kad ligoninėms jo labai stinga

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šią ataką, bet ji buvo surengta stiprėjančiam Talibanui suintensyvinus kasmet rengiamą „pavasarinį puolimą“.

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) irgi yra prisiėmusi atsakomybę dėl Afganistano sostinėje neseniai įvykdytų kelių sprogdinimų. Gegužės 3-ąją IS susprogdinus galingą užtaisą prie NATO šarvuotosios technikos kolonos žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, dar 28 buvo sužeisti.

Kabulas, gegužės 31 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode