Ssc pirmasis
Ssc antrasis

 

Kranams šeštadienį išvalius traukinio katastrofos tarp Kairo ir Viduržemio jūros pakrantėje esančio Aleksandrijos miesto vietą, žuvusiųjų Egipte skaičius išaugo iki 41.

Pasišviesdamos prožektoriais ir žibintuvėliais mobiliuosiuose telefonuose, gelbėtojų komandos sumaitotuose vagonuose visą naktį ieškojo žuvusiųjų.

Žuvusiųjų per penktadienį greta Aleksandrijos įvykusį dviejų traukinių susidūrimą skaičius išaugo iki 41, šeštadienį paskelbė Sveikatos ministerija.

Per avariją taip pat buvo sužeisti 132 žmonės, 79 jų po gydymo išleisti namo, o 53 šeštadienį liko ligoninėje, pranešime teigė sveikatos ministras Ahmed Emad el-Din Rady (Achmedas Emadas Dinas Radis).

Pievoje greta geležinkelio bėgių suguldytus sužeistuosius į ligonines į Aleksandrijos ligonines gabeno virtinė greitosios pagalbos automobilių.

Keturis sudarkytus traukinio vagonus, užtvėrusius judrią geležinkelio liniją tarp Kairo ir Aleksandrijos, teko nukelti kranais.

Transporto ministerijos pareigūnai sakė, kad susidūrimo žemdirbystės laukuose prie Aleksandrijos priežastis matyt buvo gedimas vieno iš tų traukinių valdymo sistemoje, dėl ko traukinys staiga sustojo, o kitas rėžėsi į pirmąjį.

Vienas jų važiavo iš Kairo į šalies šiaurėje esantį Aleksandrijos miestą, o kitas iš Port Saido, esančio į rytus nuo sostinės, taip pat į Aleksandriją.

Prezidentas Abdel Fattah al-Sisi (Abdel Fatahas Sisis) žuvusiųjų šeimoms pareiškė užuojautą ir nurodė atlikti tyrimą, kad būtų galima reikalauti už nelaimę atsakingų asmenų atsakomybės.

Tai kruviniausia traukinių avarija šiaurės Afrikos valstybėje nuo 2012 metų lapkričio, kai traukinys atsitrenkė į autobusą vežantį moksleivius, tada žuvo 47 žmonės.

Toji nelaimė sukrėtė vyriausybę, kuri paliepė ištirti priežastis bei atleido transporto ministrą ir geležinkelių tarnybos vadovą.

Dėl nelaimės apkaltintas traukinių signalo operatorius, užmigęs darbe.

Tačiau, tyrimas neužkirto kelio tolimesnėms nelaimėms. Vos po kelių mėnesių, nuo bėgių nuvažiavo traukinys vežantis šauktinius į privalomąją karinę tarnybą, žuvo 17 žmonių.

Beveik po metų, į pietus nuo Kairo, susidūrė traukinys ir autobusas, žuvo 27 žmonės. Jie važiavo iš vestuvių autobusu, į kurį pervažoje trenkėsi traukinys,dar rėžęsis ir į sunkvežimį.

Egiptiečiai jau ilgai kritikuoja vyriausybę, dėl įsisenėjusių transporto problemų, tarp kurių ir keliai, kurie yra taip pat prastai prižiūrimi kaip ir geležinkeliai.

Judriame geležinkelių tinkle įvyko daugelis kitų mirtinų avarijų.

2008 metų liepą, mažiausiai 44 žmonės žuvo netoli Marsa Matrucho, šiaurės vakarų Egipte, kai nevaldomas sunkvežimis atsitrenkė į autobusą, sunkvežimį ir kelis automobilius, laukiančius prie geležinkelio pervažos, ir nustūmė juos po traukiniu.

2006 metais, mažiausiai 58 egiptiečiai žuvo ir 144 buvo sužeisti kai susidūrė du traukiniai važiuojantis tais pačiais bėgiais.

Tada Egipto teismas nuteisė 14 geležinkelio darbuotojų vieneriems metams kalėjimo dėl aplaidumo.

Mirtiniausia nelaimė Egipto geležinkeliuose įvyko 2002 metais kai kilus gaisrui žuvo 373 žmonės, į pietus nuo sostinės buvusiame, pilnutėliame, traukinyje.

Aleksandrija, Egiptas, rugpjūčio 12 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode