Graikijos ugniagesiai antradienį jau trečią dieną mėgina užgesinti virtinę miškų gaisrų, bet dėl stipraus vėjo sparčiai plintanti ugnis veja iš namų vis daugiau šalia sostinės gyvenančių žmonių.

Priešgaisrinės tarnybos atstovas agentūrai AFP sakė, kad sunkiausia padėtis yra pakrantėje šalia Atėnų, vakarinėje Peloponeso pusiasalio dalyje ir Jonijos jūroje esančioje Zakinto saloje.

Skelbiama, kad padėti ugniagesiams gesinti gaisrų prie Kalamoso, esančio už 45 kilometrų į rytus nuo Atėnų, iškviesti kariai. Gaisras ten kilo sekmadienį.

Nuo sekmadienio visoje Graikijoje kilo iš viso daugiau nei 90 gaisrų. Kai kur įtariami padegimo atvejai. „Iki šiol nesame susidūrę su tokia situacija“, – sakė regiono ugniagesių vadovas Vasilis Mateopulas (Vassili Matteopoulos).

Gaisrų gesinimą sunkina itin stiprus vėjas; jo gūsių greitis kai kur siekia 40-50 km per valandą.

Dėl itin aukštos temperatūros ir perdžiuvusios miško paklotės Pietų Europoje susidarė itin palankios sąlygos gaisrams. Antradienį Portugalijoje maždaug 1 450 ugniagesių gesino mažiausiai keturis gaisrus.

Atėnai, rugpjūčio 15 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode