Ssc pirmasis
Ssc antrasis

 

Venesuelos pietinėje Amazonės valstijoje per kelias valandas trukusį kalinių maištą žuvo mažiausiai 37 žmonės, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Prokuratūra nurodė, kad buvo pradėtas tyrimas dėl „37 žmonių mirties“ sulaikymo centre, esančiame Puerto Ajakučo mieste.

Gubernatorius Liborio Guarulla (Liborijus Gvarulja) kiek anksčiau socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė apie įvykusias „žudynes“, pareikalavusias 35 gyvybių.

Prokurorų teigimu, per įsiplieskusį smurto protrūkį buvo sužeista 14 pareigūnų, tačiau nenurodyta, ar tarp žuvusiųjų yra ir pareigūnų.

Dvi padėtį kalėjimuose stebinčios grupės – „A Window to Freedom“ (Langas į laisvę) ir Venesuelos kalėjimų stebėsenos centras – nurodė, kad visi 37 žuvusieji buvo kaliniai.

„Tai didžiausias maištas, koks tik yra kilęs sulaikymo įstaigoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė Carlos Nieto (Karlas Njetas) iš grupės „A Window to Freedom“.

„Šioje (įstaigoje) sulaikytieji turi būti laikomi tik iki 48 valandų, tačiau yra kalinių, praleidusių čia ne vienerius metus“, – teigė jis.

Tuo metu, kai kilo maištas, sulaikymo centre buvo 105 kaliniai, informavo L.Guarulla.

Karakasas, rugpjūčio 17 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode