Ukraina antradienį pasirašė sutartis, prisidėdama prie NATO projekto dėl radioaktyviųjų atliekų tvarkymo, susijusio su šių pavojingų medžiagų saugykla Kirovohrado srityje.

Projektui dėl Gynybos ministerijai priklausančios Cybulevės radioaktyvių atliekų saugyklos vadovauja Vokietija, o viena iš jo finansuotojų yra Norvegija. Pagrindinė vykdomoji partnerė yra NATO paramos ir pirkimų agentūra (NSPA), atsakinga už projekto valdymą ir užbaigimą.

Planuojama, kad saugykla bus likviduota per pusantrų metų, o šio projekto bendra vertė – 1,5 mln. eurų.

Numatoma, kad teritorija, kur šiuo metu laikomos radioaktyvios atliekos, galiausiai bus rekultivuota. Projektas vykdomas siekiant sumažinti branduolinių medžiagų neteisėto platinimo grėsmę.

2016 metais NATO ir Ukrainai pradėjo bendrą bandomąjį radioaktyvių atliekų tvarkymo projektą. Pirmiausiai buvo sutvarkytas pavojingiausiu pripažintas Vakulenčuko radioaktyviųjų atliekų kapinynas Žytomyro srityje. Padedant NATO, jis buvo sėkmingai likviduotas 2016–2017 metais.

Kijevas, gegužės 21 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode