Budapešte Dunojaus upėje nuskendus laivui žuvo septyni turistai iš Pietų Korėjos, o dar 21 asmuo dingo, ketvirtadienį pranešė vengrų ir korėjiečių pareigūnai.

Nelaimė įvyko Budapešto centre netoli parlamento pastato apie 21 val. 15 min. vietos (22 val. 15 min. Lietuvos) laiku, kai tas turistus plukdęs laivas susidūrė su didesniu laivu, pranešė vietos žiniasklaida. Incidento metu smarkiai lijo.

Laive buvo 33 pietų korėjiečiai. Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad visi septyni žuvusieji buvo korėjiečiai.

26 metrų ilgio turistiniame laive „Mermaid“ taip pat buvo du įgulos nariai vengrai.

„Šiuo metu septyni žmonės nugabenti į ligoninę, jų būklė stabili. Be to, mūsų tarnybos konstatavo dar septynių žmonių mirtį“, – ketvirtadienį paryčiais sakė Vengrijos pagalbos tarnybų atstovas Palas Gyorfi (Palas Djorfis).

Jo teigimu, nukentėjusieji patyrė hipotermiją ir šoką. Vietos žiniasklaida pranešė, kad upės vandens temperatūra siekė 10–15 laipsnių.

„Dar 21 žmogus dingęs“, – naujienų agentūrą AFP informavo Vengrijos policijos atstovas Kristofas Galas. 

Vietos žiniasklaida pranešė, kad už kelių kilometrų nuo susidūrimo vietos buvo rastas vieno žmogaus kūnas, bet K. Galas nepatvirtino šios informacijos.

Narai visą naktį ieškojo dingusiųjų, sakė P. Gyorfi.

Nuo gegužės pradžios dėl gausaus lietaus smarkiai pakilo Dunojaus vandens lygis, o tai apsunkino dingusiųjų paieškas.

Toje vietoje, kur įvyko nelaimė, dažnai plaukioja pramoginiai laivai, kurių keleiviai gali apžiūrėti miestą ir naktį apšviečiamą parlamento pastatą.

„Mermaid“ būdavo reguliariai apžiūrimas ir neturėjo jokių techninių gedimų, Vengrijos naujienų agentūrai MTI sakė kompanijos „Panorama Deck“, kuriai priklausė tas laivas, atstovas Mihaly Tothas (Mihalis Totas).

„Tai buvo eilinė ekskursija“, – tvirtino jis.

„Nežinome, kaip tai įvyko, pareigūnai tiria (nelaimės aplinkybes); žinome tik tiek, kad jis nuskendo greitai“, – pridūrė M. Tothas.

Vienas įvykio liudininkas vengrų naujienų portalui Index.hu sakė, kad į „Mermaid“, galėjusį plukdyti iki 60 keleivių, atsitrenkė didesnis upinis keleivinis laivas.

„Mermaid“ nuolaužos kiek vėliau buvo aptiktos Dunojaus dugne netoli vieno pagrindinių Budapešto tiltų, pranešė vietos žiniasklaida.

Visuomeninis transliuotojas pranešė, kad pareigūnai blokuoja prieigą prie upės.

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas (Mun Džejinas) nurodė pareigūnams „pasitelkti visus įmanomus išteklius“ vykdant gelbėjimo operaciją, pranešė Mėlynieji rūmai.

Seulas planuoja į Budapeštą atsiųsti 18 savo pareigūnų, kurie padėtų vengrų kolegoms, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

Atpažinti aukas gelbėtojams taip pat padeda Pietų Korėjos ambasados Budapešte darbuotojai.

Vengrijos sveikatos apsaugos ministrė Ildiko Horvath (Ildiko Horvat) ir vidaus reikalų ministras Sandoras Pinteris apsilankė nelaimės vietoje, kad išreikštų užuojautą aukų artimiesiems.

Budapeštas, gegužės 30 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode