SSC

 

Meksikos pareigūnai trečiadienį blokavo maždaug 1,2 tūkst. migrantų iš Centrinės Amerikos „karavaną“, kuris pateko į šalies teritoriją ir keliavo į Jungtines Valstijas, meksikiečių vyriausybei reaguojant į JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) grasinimus įvesti muitus, jeigu nebus stabdoma nelegali imigracija.

Kariai ir policininkai privertė didelę migrantų, daugiausia atvykusių iš Hondūro, grupę sustoti pietiniame Metapa de Domingeso miestelyje maždaug už 12 km nuo Meksikos sienos su Gvatemala.

Su grupe keliaujantys migrantų teisių gynėjai naujienų agentūrai AFP sakė, jog operacijoje dalyvavo daugiau kaip 100 Meksikos naujai įkurtos Nacionalinės gvardijos narių ir kad operacijai vadovavo vyriausybinis Nacionalinis migracijos institutas (INM).

Pareigūnams, naudojusiems riaušių policijos skydus, užblokavus kelią migrantams įtampa buvo smarkiai padidėjusi, sakė aktyvistai. Įvyko apsistumdymų, bet pareigūnams pavyko priversti „karavaną“ sustoti.

Keli migrantai buvo sulaikyti. Pareigūnai kol kas tikslaus skaičiaus nenurodė, taip pat nesakė, kokie planuojami tolesni veiksmai dėl šio „karavano“.

Migrantų teisių gynimo grupė „Pueblo Sin Fronteras“ („Žmonės be sienų“) atskirai pranešė, kad taip pat buvo sulaikyti du jos nariai: lyderis Irineo Mujica (Irinėjas Muchika) – šiaurinėje Sonoros valstijoje, taip pat aktyvistas Cristobalis Sanchezas (Kristobalis Sančesas) – sostinėje Meksike.

Iš pradžių, „karavanui“ kirtus tiltą per Sučjatės upę, kuria eina Gvatemalos ir Meksikos siena, pareigūnai jo nestabdė.

Meksika prie pietinės sienos dislokavo Nacionalinę gvardiją ir suintensyvino  areštus bei deportacijas, bandydama stabdyti migrantų, per jos teritoriją keliaujančių į Jungtines Valstijas, srautą.

Tačiau prie JAV ir Meksikos sienos per mėnesį sulaikomų migrantų skaičius gegužę padidėjo 32 procentais iki daugiau nei 144 tūkst., nurodo JAV Muitinės ir sienų apsaugos tarnyba.

Migrantų, per Meksiką keliaujančių į JAV, srautas pastaraisiais mėnesiais kurstė D. Trumpo pyktį. Praėjusią savaitę JAV prezidentas pagrasino nuo pirmadienio įvesti 5 proc. muitus visam Meksikos eksportui, o iki spalio padidinti juos iki 25 procentų.

Šiuo metu aukšto rango delegacija, vadovaujama Meksikos užsienio reikalų ministro Marcelo Ebrardo (Marselo Ebrardo), veda derybas Vašingtone, kad muitai nebūtų įvesti.

Migrantai daugiausia yra žmonės iš Centrinės Amerikos, bėgantys nuo skurdo ir smurto. Dažnai jie keliauja ištisomis šeimomis, o kartais – dideliais „karavanais“, kad būtų saugiau.

Tustla Gutjeresas, Meksika, birželio 6 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode