Havajai antradienį dekriminalizavo nedidelio kanapių kiekio laikymą, taip prisidėdami prie dviejų dešimčių kitų JAV valstijų, priėmusių panašias priemones.

Pagal naująjį Havajų įstatymą, asmeniui, turėjusiam iki 3 g marihuanos, gresia 130 dolerių (116 eurų) bauda, bet buvo panaikinta galimybė skirti 30 parų arešto net už mažytį kanapių kiekį ir baudą iki 1 tūkst. dolerių (892 eurų).

Demokratų kontroliuojamas valstijos įstatymų leidžiamasis organas naująjį įstatymo projektą patvirtino gegužės mėnesį ir nusiuntė jį gubernatoriui Davidui Ige (Deividui Igei) galutinai patvirtinti.

D. Ige jo nepasirašė, bet ir nevetavo, taip iš esmės leisdamas jam antradienį tapti įstatymu, įsigaliosiančiu 2020 metų sausio 11 dieną.

Palaikymo grupės sveikino šį žingsnį, nors sakė, kad juo nepakankamai žengiama marihuanos legalizavimo link.

„Deja, 3 gramai būtų mažiausias kiekis tarp visų valstijų, kurios dekriminalizavo (arba legalizavo) paprastą marihuanos turėjimą“, – sakoma ne pelno organizacijos „Marijuana Policy Project“ pareiškime.

„Vis dėlto kriminalinių bausmių ir galimo įkalinimo termino už nedidelio kanapių kiekio turėjimą panaikinimas yra poslinkis“, – sakoma jame.

Šiuo metu 24 kitos valstijos ir Kolumbijos apygarda yra priėmusios įstatymus dėl marihuanos dekriminalizavimo ar legalizavimo.

Los Andželas, liepos 10 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode