Karalaite
Poniai

 

Kinijos rytų pakrantėje siaučiančio taifūno „Lekima“ aukų antradienį išaugo iki 49, o dar 21 žmogus tebėra dingęs, galingai audrai, atnešusiai smarkių vėjų ir liūčių, padarius didelės žalos.

„Lekima“, savaitgalį siautęs Džedziango, Šandongo ir Anhujaus provincijose, privertė savo namus palikti daugiau kaip milijoną žmonių.

Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pirmadienį vakare pranešė, kad mažiausiai 49 žmonės yra žuvę ir kad dešimčių kitų tebeieškoma.

Valstybinio transliuotojo CCTV parodytame reportaže matyti užlieti laukai ir gatvės, po vandeniu panirę automobiliai, išblaškytos nuolaužos ir išvartyti medžiai, smarkiems vėjams ir lietui čaižant pakrantės miestus.

„Lekima“ šeštadienį pasiekė sausumą Džedziango provincijoje, kuriai teko pagrindinis audros smūgis. Tuo metu taifūno vėjo greitis beveik siekė 190 km per valandą, o pakrantę užgriuvo kelių metrų aukščio bangos.

„Xinhua“ nurodė, kad savaitgalį Šandongo provincijoje užfiksuotas didžiausias kritulių kiekis nuo matavimų pradžios 1952 metais.

Stichijos žala ekonomikai vertinama mažiausiai 26 mlrd. juanių (3,3 mlrd. eurų), nurodė tarnybos.

CCTV reportažuose matyti, kaip gelbėtojai savaitgalį traukė įstrigusius gyventojus valtimis ir gervėmis.

Dėl taifūno buvo atšaukta tūkstančiai skrydžių ir traukinių reisų, pranešė valstybinis transliuotojas. Audra sutrikdė Pekino, Šanchajaus ir kitų didžiųjų miestų oro uostų darbą.

Artėjant audrai pakrantėje taip pat buvo uždaryta šimtai turistinių objektų, įskaitant Šanchajaus „Disneylandą“.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Pekinas, rugpjūčio 13 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama. 

Powered by BaltiCode